Коли життєва батарея розряджена. Де брати сили, якщо їх немає

Ірина Золотаревич: «Спіть з відкритою кватиркою та на зручній подушці» (Фото:Lenets_Tatsiana/Depositphotos)
Спостерігайте за диханням і керуйте ним
Пропоную спочатку визначити, наскільки зараз заряджена ваша життєва батерейка. Чи дійсно сил немає, чи є «прогалини» за певними параметрами.
Рівень заряду ключових елементів оцініть за 10-бальною шкалою, наскільки ви задоволені на даний момент:
1. Бажання «смачно поїсти та солодко поспати», тобто рівень апетиту протягом дня та бажання лягти спати до 23:00;
2. Загальний стан здоров’я: відчуття сили, тонусу;
3. Здатність утримувати увагу, концентрація;
4. Готовність займатися спортом, інтерес до фізичних навантажень;
5. Цікавість, інтерес до нового: нові завдання, зустрічі, готовність долучитися до нової справи;
6. Здатність розслаблятися, відпускати непрості думки та важкі емоції;
7. Відчуття власної важливості, цінності, реалізованості.
Перевірено, що після 15−20 км ходьби життя налагоджується
Подивіться, за яким пунктом низькі бали — це ті напрями, яким варто приділити увагу. Якщо бали вищі за 5, це можна спробувати зробити за допомогою коучингу. Якщо нижче — то радше потрібно працювати з психологом, терапевтом.
Якщо ще більше спростити цей тест, то якщо вам ліньки — це ознака відсутності життєвих сил. Здоровій людині не ліньки, у неї є і сили, і настрій.
Але є базові системні рішення для «самопомочі».
Щодня доросла людина виділяє в середньому 3 кВт·год енергії — цього обсягу вистачило б на роботу сучасного рідкокристалічного телевізора протягом 30 годин. Тобто здоров’я нашої батареї базово ого яке!
Організм отримує енергію переважно за рахунок гліколізу та дихання, у процесі яких енергія запасається у вигляді молекул АТФ. Переважна кількість молекул АТФ утворюється під час дихання. Тобто кисень нам принципово важливий, щоб бути повними сил і в життєвому тонусі.
Тому щоб використовувати потенціал своєї батареї максимально ефективно, нам потрібно робити все, що допомагає організму дихати:
1. Ідеально спорт. Якщо на спорт немає сил, настрою, енергії — ходьба. Перевірено, що після 15−20 км життя налагоджується. Можна під час прогулянки слухати музику. Можна подкасти, книжки. Але, наприклад, у мене найкрутіший ефект від ходьби у тиші. Спочатку може здаватися нудно, але потім починаються приголомшливі осмислення. Така собі медитація у русі.
2. Харчування без солодкого та швидких вуглеводів. Травна система не має бути перевантажена, щоб не заважати вам почуватися легко.
3. Сон з відкритою кватиркою і на такій подушці, щоб нахил голови не перетискав дихання.
4. Контакт із людьми, з якими безпечно — тобто буквально «легко дихати». Дослідження показали, що у стресі найбезпечніші контакти — у малих групах чи віч-на-віч із людьми, з якими немає суперництва за ресурс і є довіра.
5. Спостерігайте за диханням і керуйте ним. Проведіть міні-тест, щоб з’ясувати: вам легше вдихати чи видихати? Я маю клієнтів, у яких я спостерігаю, що вони «забувають дихати». Якщо вам важко вдихати — значить, ви не вмієте звертатися по допомогу, приймати, ви радше донор, який не вміє піклуватися про себе. Якщо важко видихати — значить треба вчитися віддавати, ділитися.

Спостерігайте за тим, як ви дихаєте, уявляйте, що п'єте повітря через соломинку, як смачний коктейль, і це і є — життя.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV
Більше блогів тут