Дев'ять архітектурних шедеврів, натхненних природою
Нові технології допомагають архітекторам відтворити складні структури, які можна зустріти в природі, використовуючи сучасні методи будівництва і матеріали.
Від казкового Храму Лотоса в Індії до спіралеподібного Моста Хелікс в Сінгапурі - National Geographic зібрав найбільш вражаючі архітектурні чудеса, натхненні природою.
Пекінський національний стадіон, Пекін

Створений швейцарської архітектурної фірмою Herzog&de Meuron для Олімпійських ігор 2008 року. Місцеві жителі назвали цей стадіон Пташине гніздо до того, як він був завершений. Чашоподібний інтер'єр, дах і сходи інтегровані в просторову сітчасту структуру будови, яку створюють сталеві балки, що перекриваютьодна одну. Простір між ними заповнений напівпрозорою мембраною, що нагадує процес створення гнізда птахами. На стадіоні проводяться концерти та інші спеціальні заходи, а в 2022 році будуть проводитися зимові Олімпійські ігри.
Храм Лотоса, Нью-Делі

Згідно з канонами релігії Бахаї, всі культові споруди повинні мати девятигранну кругову форму. Всі інші досягали цього за допомогою куполів, але храм в селі Багапур в Нью-Делі кардинально відрізняється. Натхненний формою квітки лотоса, архітектор Фаріборз Сахба задумав 27 окремих мармурових «пелюсток», що об'єднані по три і формують дев'ять сторін. Матеріали, з яких зроблено будову, привезені з гори Пентелі в Греції, з них же побудований Парфенон в Афінах. Дев'ять дверей храму відкрилися для публіки в 1986 році.
Атоміум, Брюссель

Побудована для Всесвітнього ярмарку 1958 роки (Expo 58), ця химерна будівля складається з дев'яти взаємопов'язаних сфер розміром 335 футів. Інженер Андре Ватеркейн і архітектори Андре і Жан Полак створили її у вигляді збільшеного в 165 мільярдів разів кубічного фрагмента кристалічної решітки заліза. Сьогодні в будівлі знаходиться музей і кілька тимчасових виставок. Незважаючи на те, що він розташований не в центрі Брюсселя, його блискучий зовнішній вигляд добре проглядається з кількох різних точок огляду бельгійської столиці.
Міст Хелікс, Сингапур

Міжнародна команда спроектувала цей пішохідний міст, що тягнеться над затокою Марина, що з'єднує знаменитий готель і торговельний центр з музеєм ArtScience і садами. Архітекторів надихнула структура подвійної спіралі молекули ДНК. Відкритий в 2010 році вигнутий міст довжиною 919 футів має п'ять оглядових майданчиків, що дає пішоходам захоплюючий вид на горизонт з боку набережної.
Саграда Фамілія, Барселона

У той час як Антоніо Гауді був мотивований своєю вірою, природа надихнула дизайн цієї незавершеної римсько-католицької церкви, в якій зображені відносини між людством, природою та релігією. Хоча знаменитий архітектор-модерніст почав реалізацію проекту в 1883 році, центральний неф залишався незавершеним до 2000 року. Ті, хто входить до храму, відчувають себе так, ніби зайшли у величезний ліс - точно як припускав Гауді.
Aldar Headquarters, Абу-Дабі

Цей круглий хмарочос заблищав на приморському пустельному ландшафті Абу-Дабі з 2010 року. Віддаючи данину морській спадщині міста, Марван Згеіб і його ліванська фірма MZ Architects були натхненні черепашками молюсків. Вони розробили ромбоподібний каркас з сталевих ребер, що перетинаються діагонально, щоб створити яскраву вигнуту скляну поверхню будівлі. Розташувавшись на півострові висотою 360 футів (висота 23 поверху), будівля може похвалитися вражаючим видом на місто і набережну.
Тайбей 101, Тайбей

Цей 101-поверховий хмарочос став найвищою будівлею в світі, коли відкрився в сучасному районі Тайбея в 2004 році. Відомий архітектор C.Y. Lee змоделював його за образом бамбукового стебла і його фрагментів. В цілому вісім сегментів складаються з восьми поверхів - це щасливе число в китайській культурі. Вони імітують як сегменти рослини, так і азіатські пагоди, а тоновані зелені скляні стіни додають фінальний штрих.
Кубічні будинки, Роттердам

Незважаючи на жорсткі кути і прямі лінії, при проектуванні цих голландських будинків в 1977 році архітектор Піт Блом насправді черпав натхнення з лісів. Кожен яскраво-жовтий куб нахилений на 45 градусів і кріпиться до шестикутного пілону, створюючи образ дерева. Вхід в кожен трирівневий будинок знаходиться всередині бетонного «стволу», де заховані сходи. Хоча вони як і раніше функціонують як приватні будинки, допитливі мандрівники зможуть відвідати унікальні будови.
Сент-Мері Екс 30, Лондон

Відомий архітектор Норман Фостер не надихався овочами, коли проектував цей будинок, більш відоме як Огірок. Поверхня будівлі, виконана зі скла у формі алмазів, фактично відтворює форму морських губок Кошик Венери. Замість функції фільтрації води через свою поверхню, будівля фільтрує повітря, щоб зменшити потребу в кондиціонуванні повітря. Неофутуристична будова площею 590 футів різко контрастує з відомими будинками Лондона, але стала культовою особливістю ландшафту міста.
- Читайте також: Від Бразилії до Амстердама. Найкрасивіші мости світу за версією авторитетного порталу про архітектуру
Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life