Типові помилки при лікуванні ГРВІ

Вірус здатний вразити будь-яку людину, починаючи від народження і до глибокої старості. Як правило, хвороба протікає легко, але в ослаблених людей бувають ускладнення, які навіть загрожують життю. Їх можна уникнути, якщо здійснювати лікування ГРВІ без класичних помилок. Нижче розглянуті найчастіші помилки, що виникають при терапії респіраторних недугів.

- Порушення режиму. Перші три дні хвороби, коли підвищується температура, найбільш небезпечні. Вірус розмножується, а організм ще тільки виробляє захисні механізми для боротьби з ним. Тому краще перебувати вдома, проводячи більше половини доби в ліжку, чергуючи з прийомом їжі і питтям. Якщо не звертати уваги на застуду, то на вулиці легко переохолодитися, що відіб'ється на появу ускладнень.
- Малий питний режим. Ні пити, ні тим більше їсти під час застуди не хочеться. Однак вода життєво необхідна організму для боротьби. Вона допомагає впоратися з інтоксикацією і зменшити нищівну силу вірусу на клітини людини. Тому оптимальний питний режим за відсутності індивідуальних протипоказань – не менше 2 літрів на добу.
- Прийом антибіотиків. Ці ліки ніяк не впливають на вірус, тому приймати їх недоцільно, особливо в перші дні застуди. Прийом зайві медикаменти лише заважають природній роботі організму, приводячи до збільшення побічних реакцій і ослаблення захисних сил.
- Відсутність етіотропної терапії. На вірус можна вплинути, використовуючи спеціальні препарати. Противірусні засоби слід використовувати з найпершого дня хвороби. Це різко зменшить тривалість ГРВІ, а також запобіжить появі ускладнень.
- Самолікування. Найчастіше ця проблема виходить на перший план. Небажання звертатися до поліклініки призводить до появи запущених форм хвороби і пневмонії – головного ускладнення ГРВІ.
Досить уникнути найпоширеніших помилок, щоб швидко позбутися від застуди в найкоротші терміни. Не слід лікуватися самостійно, адже очна консультація терапевта завжди допоможе прийняти правильне рішення у виборі медикаментозних засобів, що допоможуть швидкому одужанню.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life