Антистрес-дієта: худнемо і не сумуємо
Сидячи на дієті ми задаємо собі питання: чому я не можу, як всі нормальні люди, просто взяти і порадувати себе шматочком київського торта або забороненим бургером.. Не варто так нервувати. Якщо ви не дозволяєте собі з'їсти і шматочка "шкідливих", але таких смачних продуктів в будні, то цілком заслуговуєте порадувати себе у вихідний тістечком з відомої кондитерської або приготованим самостійно. Але тільки раз в тиждень!
Якщо ж ви не дотримуєтеся ніяких дієт, а настрій все одно залишає бажати кращого, перегляньте своє меню. Можливо, в силу якихось причин на вашому столі рідко бувають продукти-антидепресанти. Вивчіть наш список і додайте саме те, чого вам не вистачає!

Мигдаль. Горіхи багаті вітаміном B2 (рибофлавіном), вітаміном E, магнієм, цинком. Вітамін В2 і магній беруть участь у виробництві серотоніну, який регулює настрій і допомагає протистояти стресу. Цинк відомий як елемент, що здатний боротися з негативними наслідками стресу, вітамін Е – антиоксидант, руйнує вільні радикали. Досить з'їсти невелику жменю мигдалю, щоб настрій покращився.
Риба. Чи знаєте ви, що нестача вітаміну В12 призводить до розвитку депресії. Більшість видів риб містять в повному обсязі вітаміни групи В, які є визнаними борцями зі стресом: В6 і В12. Вітамін В6 бере участь у синтезі гормону щастя – серотоніну.

Брокколі – продукт, багатий вітамінами групи В, у тому числі фолієвою кислотою, яка допомагає справлятися з станами панічного страху, неспокою, запобігає розвитку депресії.
Цільне зерно. Дієтологи впевнені, що продукти з цільного зерна мають заспокійливу, підвищує настрій ефектом. Складні вуглеводи довше засвоюються, надходять в кров поступово та їх дія на організм більш тривала, у той час як прості вуглеводи із звичайного хліба або цукру швидко засвоюються і викликають різкі скачки глюкози в крові, що тягне за собою перепади настрою.
Зелень. Її можна їсти в необмежених кількостях, крім того, що вона багата вітамінами і мікроелементами, один її колір вже піднімає настрій!
Овочі. Болгарський перець, помідори, огірки – скільки душі завгодно. Перець - лідер за вмістом вітамінів А і С, тому, коли настане сезон, їжте і запасайтеся їм про запас.

Яловичина. Багата залізом, вітамінами групи В і цинком. Це хороший аргумент на користь даного м'ясного продукту.
Чорниця. Багата антиоксидантами і вітаміном С. Під час стресу, як відомо, запаси вітаміну С сильно виснажуються, тому їх необхідно заповнювати. Те ж можна сказати і про інших ягодах: наприклад, про смородині, полуниці і т. п. В холоди сміливо використовуй свіжозаморожені ягоди.
Молочні та кисломолочні продукти. У них містяться вітаміни В2, В12 і антиоксиданти. Сирок з чорницею на сніданок - і ви повні сил і енергії!

Слід виключити:
Обов'язково скоротіть споживання спиртних напоїв. Здавалося б, що розслабляє краще, ніж келих хорошого вина після напруженого дня? Однак у результаті можна отримати протилежний ефект: запаморочення, безсоння, що в свою чергу призведе до ще більшого стресу, викликає нервовий, збуджений стан.

Кава, чай та інші напої, що містять кофеїн. В крайньому разі, можна перейти на зелений чай або чай мате.
Смажену і жирну їжу.
Не варто зловживати білками тваринного походження. Незважаючи на те, що деякі такі продукти допомагають боротися зі стресом, вони одночасно сприяють його виникненню: тваринні білки у великих кількостях збільшують рівень гормонів дофаміну і норадреналіну, що провокують стрес.
Читайте також: Дієтолог розповів, як зробити зелений чай ще кориснішим