20 причин, чому може крутитися голова

Нерідко на запаморочення не звертають особливої уваги... (Фото: Depositphotos/Bloor)
Запаморочення - це дуже поширений стан, і причин у нього може бути безліч. І не тільки банальних, на кшталт голоду, але й небезпечних для здоров'я. Однак, саме через таку поширеність нерідко на запаморочення не звертають особливої уваги. Розберемося ж, коли цей стан безпечний і проходить, а коли варто звернутися до лікаря.
У першій частині цієї теми розглянемо причини безпечні, з якими легко можна впоратися.
1. Голод і спрага
Коли ми довго не їмо, логічно, організм не отримує необхідні йому корисні речовини і, що дуже важливо, енергію (ці жахливі ккал). Природна реакція в такому випадку - знизити енерговитрати, а оскільки мозок витрачає 25-40% енергії, то це "зниження потужності" насамперед відчувається саме як запаморочення. Те саме можна сказати і щодо нестачі цукру (гіпоглікемії).

Що стосується спраги, тут все ще простіше. Брак рідини викликає загустіння крові, і вона повільніше і важче рухається у судинах. Відповідно, поживні речовини і кисень доходять до клітин організму із запізненням.
Таким чином, якщо паморочиться голова і при цьому ви відчуваєте голод або спрагу - випийте води, солодкого чаю або поїжте.
2. Тепловий і сонячний удар, висока температура
Надлишок тепла в організмі викликає порушення роботи серцево-судинної і нервової системи. Тому при спеці потрібно прийняти жарознижуючі, а при тепловому ударі терміново переміститися в тінь і прохолоду, пити воду і обтиратися холодним вологим рушником.
3. Брак кисню
Кисень вкрай важливий для нормальної роботи всіх органів, тому потрібно регулярно провітрювати приміщення і уникати задушливих тісних місць (наприклад, громадського транспорту в годину пік).
4. Механічне передавлювання судин шиї
Просто не носіть тугі комірці і не затягуйте краватки, шарфи.
5. Брак сну
Так чи інакше, організму сон життєво необхідний. І скільки б ви не пили кави і не їли цілющі калорії, тривале неспання візьме своє. Запаморочення - це спроба вашого мозку відключити вас. Сигнал, що пора прилягти й поспати.
6. Фізична втома
Тут мова саме про витрачену енергію, адже фізичні навантаження спалюють калорії на ура. Потрібно просто сісти і відпочити, можна підкріпитися.
7. Різке схуднення
При різкій втраті ваги відбувається зміна в роботі всіх систем (адже вони звикли працювати в інших "масштабах"). До того ж, при розщепленні жирової тканини утворюються кетонові тіла, які призводять до інтоксикації організму. Худніть поступово.
8. Авітаміноз
Не потребує пояснень.
9. Гострий психологічний стрес
При раптовому і сильному хвилюванні в організмі відбувається сплеск гормонів, який цілком може призвести до збоїв у роботі серцево-судинної системи.
10. Істеричний припадок
Такі "припадки" відбуваються тільки на публіці. Зазвичай жінці раптом стає погано в пориві сварки або в якійсь напруженій ситуації. Як лікувати? Поплескати по щоках, дати понюхати нашатирного спирту, омити обличчя водою.
Всі перераховані види запаморочення не несуть особливо шкоди для організму, просто прийміть необхідні в поточній ситуації заходи. А ось у наступній статті ми розповімо про причини, які вимагають уважного спостереження та участі лікарів.
