Тонкий баланс. Як голодування впливає на лібідо
Помірне обмеження калорій дасть змогу покращити здоров’я
Про фастинг (інтервальне голодування) і лібідо. Переглядав одну етнографічну книгу і знайшов там цікаву відповідь версії 1890 року на запитання, чому в бідної селянської сім'ї так багато дітей: «Багатий як повечеряє досхочу, так і спить до ранку, нічого йому й на думку не спаде. А голодний ляжеш, ніч і не спиш, та щось із жінкою й наварогосиш. Тому у багатих завжди й дітлахів менше».
Але жартами жартами, а як фастинг справді впливає на лібідо? Виявляється, що обмеження калоражу тривалістю понад 2-3 доби дійсно знижують сексуальне бажання та рівень тестостерону. А ось короткостроковий фастинг не погіршує лібідо та рівні статевих гормонів. Більше того, рівень тестостерону при короткостроковій харчовій помірності навіть підвищується на 180%! Правда, тут є одне застереження: підвищення відбувається лише у чоловіків із нормальною масою тіла.
Підвищення рівня тестостерону відбувається лише у чоловіків із нормальною масою тіла.
На прикладі гормону голоду греліну зрозуміло, наскільки тут тонкий баланс. З одного боку, помірний уплив греліну підвищує лібідо («смак до життя»), але трохи більше голоду — і вуаля, той-таки грелін пригнічує репродуктивну систему.
Погіршення структури тіла (вісцеральне ожиріння) неминуче призведе до порушень лібідо. Водночас у довгостроковій перспективі навіть у людей без зайвої маси тіла помірне обмеження калорій дозволить покращити показники здоров'я, включно зі сном і лібідо. І це вже не кажучи про фертильність, яка дуже тісно пов'язана з метаболічним статусом — достатньо згадати жіночу спортивну тріаду (порушення харчової поведінки + відсутність менструального циклу + остеопороз).
Переїдання та неправильний режим харчування впливають не тільки на нашу фігуру, а й на лібідо та фертильність як у чоловіків, так і в жінок. Низький рівень вісцерального жиру, помірне харчове утримання у вигляді TRF (обмеження харчового вікна), зміщення харчового вікна на ранок-день (eTRF) помітно впливає на рівні статевих гормонів у людей не тільки з надмірною, але й із нормальною вагою.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут