П’ять чудових історичних серіалів, про які ви не чули. А даремно

Які історичні серіали варто подивитися (Фото:Town & Country)
Історичних серіалів знімають ледь не більше, ніж ситкомів, і вже більше, ніж фантастичних. Розібратися в їхньому різноманітті непросто.
Багато популярних серіалів вважаються «історичними», хоча до реальної історії мають лише опосередковане відношення.
А багато і справді непоганих серіалів не здобувають належного визнання і через роки виявляються незаслужено забуті.
Злий жарт з історичними проєктами часто грає крайня політична заангажованість їхніх творців — прагнучи догодити одній частині аудиторії, вони нариваються на запеклу критику з боку іншої частини.
Можна згадати, наприклад, появу чорношкірої англійської королеви Анни Болейн у британському серіалі 2021 року.
Або надмірно, хм, смаглявого Ахіллеса в однойменному серіалі Netflix 2018 року.
Не кажучи вже про темношкірих новгородців часів Ярослава Мудрого в зовсім свіжому серіалі Вікінги: Вальгалла. Втім, там і сам Ярослав Мудрий більше схожий на власника салуна із другосортного вестерну. А Великий Новгород показують один раз віддаленим «графоном», кілька разів у вигляді безликого базару, і ще кілька разів у вигляді арени для боїв у дусі фільму Кривавий спорт з пам’ятним Жан-Клодом ван Даммом. Чесно, я поки дивився, все чекав, коли ж бельгійський парубок увірветься в кадр, щоб дати всім прочухнки, а потім вирушить із майбутнім норвезьким королем Гаральдом до Константинополя.
До речі, вони ще по Дніпру примудряються спуститися аж до Чорного моря, не пропливши при цьому повз Київ! Ні, ну серйозно, Київ же непомітний такий.
А можна ще згадати попередній серіал Вікінги. У нього своя армія недоброзичливців з’явилася не через расову політкоректність, а через перекручування англійської історії, зображення середньовічних християн справжніми варварами. Це тоді, як самі вікінги показані допитливими хіпстерами з зачісками, яким позаздрять будь-які сучасні модники. Причому вікінги б’ються без шоломів і неймовірно стурбовані питаннями гендерної рівності, а також світової філософії.
Ну а до 6-го сезону Вікінги дотяглися і до Київської Русі. Роль князя Олега для більшої автентичності виконав російський актор Данило Козловський (він до цього вже грав князя Володимира в розлогій російській епопеї під назвою Вікінг). Дружина князя, яка більше схожа на монголів, мало кого залишила байдужими. А ще у них під час паралельних подій у норвезькому Каттегаті вже була весна, а у Києві — найлютіша зима. Очевидно, Київ тих часів і справді був не на Дніпрі, а десь в Арктиці.
Однак у цій добірці я не збираюся длубатися у скандалах і політичних підтекстах.
Нижче — мій список серіалів, які заслуговують на увагу, якщо ви хочете насолодитися дійсно якісним зануренням в інші історичні епохи.