Великий популяризатор української мови. Google присвятив дудл Пантелеймону Кулішу
Сьогодні, 7 серпня, виповнюється 200 років від дня народження українського письменника, перекладача, етнографа, популяризатора української мови Пантелеймона Куліша.
На дудл Google, присвяченому відомому українцеві, зображений козак, що скаче на коні та тримає в руках прапор.

Автор першого історичного роману українською мовою — Чорна рада — Куліш народився 7 серпня 1819 року в містечку Воронежі Глухівського повіту Чернігівської губернії (Сьогодні Сумська область).
Саме він наприкінці 1850-х став автором «кулішівки» — першої фонетичної абетки української мови, яка потім лягла в основу сучасного українського правопису. Також Куліш — автор першого перекладу Біблії українською мовою, розпочатого в 1860-му. Крім того, він перекладав твори Шекспіра, Байрона, Міцкевича, Гете.
Куліш співпрацював з українським журналом Основа і був членом Кирило-Мефодіївського товариства, за що був заарештований у Варшаві та перевезений до Санкт-Петербургу, де письменника допитували протягом трьох місяців, щоб довести його причетність до організації, а потім відправили на заслання в Тулу.
НВ STYLE зібрав п’ять цитат з найвідомішого твору Пантелеймона Куліша — Чорна рада (мовою оригіналу):
«Не можна, мабуть, інше, як тілько горем да бідою, довести людей до розуму»
«Душа в чоловіка одна, що в козака, що в жінки: занапастивши її, другої не добудеш…»
«Голова — образ і подобіє боже: гріх підіймати на неї кия. Голова нічим не винна; із серця ісходять помишлєнія злая, убійства, прелюбодіянія, татьби, — а голова, брате, нічим не винна»
«Нерівними на світ народжаємось, а рівними вмираємо!»
«Скажи менi, як же ти можеш глядячи смертi в очi ще й жартувати? — Та хiба все наше життя не жарти?»