BAFTA 2021: список переможців британської кінопремії

12 квітня 2021, 10:04

Увечері 11 квітня відбулася церемонія вручення премії Британської академії кіно і телевізійних мистецтв — BAFTA.

Ведучими повністю віртуальної церемонії стали Едіт Боуман і Дермот О’Лірі. Знаменитості, що оголошували переможців, приєднувалися до нагородження з Королівського Альберт-холу в Лондоні, де зазвичай щорічно проводиться BAFTA.

Відео дня

Премія 2021 року став історичним поворотним моментом для BAFTA, оскільки була першим заходом, проведеним після нововведень після торішнього расового скандалу #BAFTAsSoWhite.

Пріянка Чопра (Фото: BAFTA/Scott Garfitt/Handout via REUTERS)
Пріянка Чопра / Фото: BAFTA/Scott Garfitt/Handout via REUTERS

Тріумфатором премії став фільм Країна кочівників режисера Хлої Чжао, який отримав чотири призи, включаючи в номінації Найкращий фільм. Крім того, картина забрала нагороди в номінаціях Найкращий режисер, Найкращий оператор і Найкраща актриса.

По дві нагороди цього року отримали фільми Перспективна дівчина, Душа, Звук металу, Батько і Ма Рейні: мати блюзу.

Відзначимо, що через смерть принца Філіпа організаторам довелося внести зміни в розклад трансляції. А президент BAFTA принц Вільям, який повинен був з’явитися на церемонії нагородження, не зміг взяти участь.

Переможці премії BAFTA 2021:

Найкращий фільм — Земля кочівників (Nomadland)

Хлоя Чжао (Фото: BAFTA/Handout via REUTERS)
Хлоя Чжао / Фото: BAFTA/Handout via REUTERS

Найкраща актриса — Френсіс Макдорменд, Земля кочівників (Nomadland)

Найкращий актор — Ентоні Хопкінс, Батько (The Father)

Найкращий режисер — Хлоя Чжао, Земля кочівників (Nomadland)

Найкращий британський фільм — Перспективна дівчина (Promising Young Woman)

Найкраща музика до фільму — Душа (Soul)

Найкращий документальний фільм — Мій учитель — восьминіг (My Octopus Teacher)

Найкращий дебют британського письменника, режисера чи продюсера — Ремі Вікс Його будинок (His House)

Найкращий актор другого плану — Деніел Калуя, Юда і Чорний Месія (Judas and the Black Messiah)

Деніел Калуя (Фото: BAFTA/Handout via REUTERS)
Деніел Калуя / Фото: BAFTA/Handout via REUTERS

Найкращий оригінальний сценарій — Перспективна дівчина (Promising Young Woman)

Найкраща актриса другого плану — Юн Е Чжон, Мінар і (Minari)

Найкраща операторська робота — Земля кочівників (Nomadland)

Найкращий не англомовний фільм — Ще по одній (Another Round), Данія

Томас Вінтерберг (Фото: BAFTA/Handout via REUTERS)
Томас Вінтерберг / Фото: BAFTA/Handout via REUTERS

Найкращий монтаж — Звук металу (Sound of Metal)

Найкращий анімаційний фільм — Душа (Soul)

Найкращий адаптований сценарій — Батько (The Father)

Найкращий акторський склад — Скелі (Rocks)

Найкращий короткометражний анімаційний фільм — Сова і кішка (The Owl and the Pussy-Cat)

Найкращий короткометражний фільм — Фара Набулсі Нинішнє (The Present)

Найкраща робота художника-постановника — Манк (Mank)

Найкращі костюми — Ма Рейні: Мати блюзу (Ma Rainey’s Black Bottom)

Найкращі візуальні ефекти — Тенет (Tenet)

Найкращий звук — Звук металу (Sound of Metal)

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X