«Я маю намір повернутися до України». Шон Пенн розповів про знайомство із Зеленським, захоплення українцями та думки взяти до рук зброю
Володар двох премій Оскар, актор та режисер Шон Пенн, який знімає про Україну документальний фільм Vice, розповів в інтерв'ю Hollywood Authentic про знайомство із Зеленським та допомогу Україні.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Американський актор Шон Пенн перший день війни, яку Росія розв’язала проти України, застав у Києві. Адже напередодні він приїхав до України, щоб продовжити зйомку документального фільму Vice про війну на сході України. У своєму новому інтерв'ю Шон Пенн розповів про знайомство з Володимиром Зеленським, допомогу Україні, яку надає його некомерційна організація CORE, та про думку взяти до рук зброю.
61-річний актор, зірка фільмів Горбата гора, Я — Сем, Погані хлопчики розповів, що його перша зустріч із Володимиром Зеленським відбулася через Zoom під час пандемії, коли вони обговорювали можливість зняти документальний фільм про Україну. Особисто він познайомився з президентом України за день до війни і бачив його наступного дня, коли війна почалася. Шон Пенн зазначив, що до вторгнення та після вторгнення він побачив різного Зеленського.
«Зеленський, з яким я особисто познайомився за день до початку війни, виглядав, я б сказав, не повністю розкритим. А потім я побачив його наступного дня. Мене вразило, що я бачив людину, яка усвідомила, що їй необхідно піднятися до найвищого рівня людської мужності та лідерства», — поділився своїми враженнями Шон Пенн.
В інтерв'ю актор знову захоплюється мужністю українців і радить подивитися документальний фільм Зима у вогні: Боротьба України за свободу (2015), що є на Netflix, щоб зрозуміти, чому українці такі стійкі.
«Поверніться до 2014 року, тому що тоді вони показали світові, якими є насправді. Подивившись Зима у вогні, ви легко зіставите події із сьогоденням. Я був в Україні двічі. Я був у Маріуполі. Я був на передовій у Маріуполі в листопаді [2021], відтоді він зазнав жорстокого нападу росіян. Я був у Києві, у Львові, їздив між цими містами. Для того щоб знайти відповіді на питання щодо України, достатньо подивитися Зима у вогні. Так, він про людей у 2014 році, але вони залишалися такими ж усі ці роки. А зараз вони об'єднані, як ніколи раніше», — сказав Шон Пенн.
Шон Пенн активно підтримує Україну за допомогою некомерційної організації CORE, яку він заснував разом із генеральним директором Енн Лі у 2011 році після землетрусу на Гаїті. Фонд уже багато років надає допомогу в зоні лих та військових дій. У березні Фонд відкрив офіс у Польщі та надає підтримку українським біженцям.
«Я маю намір повернутися до України. Але я не закидаю питаннями президента та його команду. Вони зайняті, вони борються. Я надіслав би лише одне повідомлення: «Ось те, що я можу зробити. Дайте відповідь: «Не приїжджай або приїжджай і роби те, що вважаєш за потрібне, або приїжджай, але ти можеш бути нам кориснішим у такій сфері».
На запитання журналіста, чи не боїться Шон Пенн знову опинитися у зоні військових дій, актор відповів, що «насправді він ніколи по-справжньому не ризикував».
«Єдиною причиною, чому я затримався в Україні довше, була можливість потримати зброю в руках, можливо, без бронежилета, бо як іноземець, я скоріше передав би бронежилет комусь із цивільних, які захищають країну і у якого немає захисту, або тому, хто володіє більшими навичками, ніж я, або молодому чоловіку або жінці, щоб вони могли битися довше».

«Там, де я зараз — цього не зрозуміти, але якщо ви опинитеся в Україні, це обов’язково спаде вам на думку. Ти думаєш, у якому столітті ми живемо? Ти думаєш, що днями ти був на заправці в Брентвуді, а зараз думаєш про те, щоб битися проти Росії? Що, чорт забирай, відбувається?»

«Якщо ви бачили війну, а я бачив її небагато, то незмінно у тебе виникають питання: «Як би я реагував? Чи можу я зберегти достатньо кисню у своєму мозку, щоб ясно мислити? Як позначиться на тобі війна в емоційному та психологічному плані?» — зазначив Шон Пенн.
Нагадаємо, Шон Пенн уперше відвідав Україну в листопаді 2021 року. Тоді він побував в одному з населених пунктів Приазов’я, що знаходився на території тодішньої зони ООС, і оголосив про намір зняти документальний фільм про війну в Україні.