Гірське повітря чи морське узбережжя. Скільки коштуватиме літній відпочинок на українських курортах

8 травня 2019, 14:38

Влітку в Україні найдешевше можна відпочити у горах, втім найбільше відпочивальників очікують на пляжних курортах.

Про це повідомив у коментарі Радіо НВ директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук.

Найпопулярніші напрямки на узбережжі Азовського моря – Бердянськ, Кирилівка, Арабатська стрілка. На узбережжі Чорного моря у Херсонській області популярними будуть Скадовськ та Залізний порт.

Відео дня

Номерний фонд у гірських готелях більший, ніж на узбережжях морів

У Миколаївській області – Коблево. В Одеській області найбільше відпочивальників буде в самій Одесі та в Затоці, каже Царук. Номерний фонд у гірських готелях більший, ніж на узбережжях Чорного та Азовського морів. Тому конкуренція більша, а це змушує власників готелів знижувати ціну. Володимир Царук розповів, у чому переваги відпочинку поблизу гір, та чого не вистачає місцевим готелям.

«Приїжджають цілими сім’ями на курорт Славське, де вже зроблені хороші дороги, нормальні асфальтовані, де є хороше сполучення залізничне, і на літо там ціни знижуються. Так само досить-таки багато цікавих подій, концертів, фестивалів пропонує літній Буковель. На сьогодні проблема ще Карпат в тому, що на багатьох курортах є чисте повітря, є хороші ціни, є гастрономія, але немає, наприклад, басейну. Україна в цьому плані відстає від сусідніх Словаччини чи Польщі», – зазначив Царук.

Вартість відпочинку в Україні

В Україні є щонайменше 14 туристичних локацій у Карпатах, приблизно стільки ж – в Одеській області, трохи менше курортів пропонує узбережжя Азовського моря. На сайті пошуку житла Booking.com відносно найдорожчі ціни – на відпочинок в Одеській області.

В окремій підбірці – варіанти бюджетного житла. Детальніше про ціни на відпочинок біля моря та у горах – у сюжеті Радіо НВ.

Найдорожчі ціни – на відпочинок на Одещині

Забронювати номер у приватному невеликому готелі у горах можна від 300 гривень за кімнату на двох людей. Прикарпаття пропонує і більш дорогі варіанти: на курорті Буковель пропозиції стандартного номеру починаються від 500 гривень, хоча найбільше пропозицій у ціновому діапазоні 700-800 гривень. Двомісний номер напівлюкс коштуватиме приблизно 1000 гривень.

Курорти Одещини пропонують сімейні та пляжні готелі, а також житло, де можна розміститися з домашніми тваринами. Ціни на проживання стартують від 400 гривень за номер в середині літа. Середній діапазон цін на відпочинок в районі Затоки або Кароліно-Бугаз приблизно 1-1,5 тисячі гривень за двомісний або трьохмісний номери. Житло люкс-сегменту в районі Затоки на першій лінії моря може коштувати до 3 тисяч гривень.

Від 200 гривень стартуватиме ціна на курортах Азовського моря. Найбільше пропозицій – у Бердянську. Хоча відпочинок у цьому місті не найдешевший. Найнижчі ціни – у Геніченську, Кирилівці та Маріуполі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Європейські стандарти

Місцева влада вже зрозуміла, що туризм приносить кошти і збільшує зайнятість населення, зазначив у коментарі Радіо НВ глава Всеукраїнсько асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

Зокрема в Запорізькій і Херсонській області бізнес і місцева влада співпрацюють над розвитком туризму на узбережжі. У Західному регіоні найактивніше розвивається Львів і міста недалеко від нього.

Є європейські стандарти, які запроваджуються в українському туризмі

Східниця, Трускавець, Моршин – посідають свої ніші серед курортів. Українські курорти намагаються підтягуватися до європейських стандартів, зазначив Ігор Голубаха.

«Якщо ви хочете краще відпочивати, треба і більше заплатити. Тому є певні європейські стандарти, які запроваджуються в українському туризмі, які прийняті нами. Є навіть громадські організації, які займаються впровадженням стандартизації. Це Асоціація туризму наша, яка ввела свою добровільну сертифікацію для учасників асоціації для власників осель, які запрошують до себе туристів», – зазначив Голубаха.

Навесні уряд оголосив конкурс Малі міста – великі враження. У конкурсі можуть брати участь культурні проекти у населених пунктах до 50 тисяч жителів. Усього виділять 50 мільйонів гривень на гранти для учасників конкурсу.

Показати ще новини
Радіо NV
X