«До нашого приїзду вони ходили нелякані». Українські мінометники розповідають про свою роботу — відео

Українські мінометники розповідають про свою роботу (Фото:Український Свідок)
Мінометні батареї завжди супроводжують піхоту та захищають її. Хлопці одного з мінометних підрозділів ЗСУ розповіли про свої робочі будні: як відпрацьовують по противнику, яку зброю використовують — та як вони розуміють, що росіяни скоро будуть наступати.
На відео, яке опублікував проєкт Український Свідок, один з мінометних розрахунків ЗСУ. Хлопці розповідають, що на мінометників вивчались довго: розбирали типи зброї, типи боєприпасів — готувались по повній. Навіть вивчали штурмові дії, якщо доведеться брати участь у стрілецьких боях.
Командир мінометного розрахунку із позивним Ґрут згадав один з найвдаліших «кейсів» у своїй роботі — коли українська міна відпрацювала чітко в російський бліндаж.
Хлопці довго чекали на цю ціль. Врешті засікли приміщення з особовим складом противника та вирахували систему, а ми цей бліндаж накрили.
Підрозділ також має при собі гранатометника. Це старший водій-гранатометник із позивним Їжак. Чоловік розповідає про свою задачу:
Я тут на випадок прориву противника. Якщо таке станеться, то всі поїдуть, я залишусь та прикрию відхід наших хлопців.
У своїй роботі Їжак використовує PSLR-1 — модифіковану радянську реактивну систему залпового вогню РПГ-7.
Закордонні міни якісні: вони зберігаються в тубусах, їх можна навіть кидати у воду. Сепарські — іржаві. З чотирьох пострілів одна вибухає, а три падають у землю.
- Без альтернатив. Український міномет Молот вибухнув дев'ятий раз за три роки, але його нічим замінити
- На полігоні у Донецькій області вибухнув міномет: один військовий загинув, ще восьмеро поранені
- «Ворог йде групами до 15 осіб». Військовий — про те, чому в пеклі Соледару мовчить наша артилерія, й про реальні втрати росіян