Стрітення Господнє: традиції заборони православного свята

15 лютого, 04:50
Стрітення — свято маленького Ісуса. Діва Марія з Немовлям (Фото:Pro Church Media / Unsplash)

Стрітення — свято маленького Ісуса. Діва Марія з Немовлям (Фото:Pro Church Media / Unsplash)

15 лютого Православна церква відзначає День Стрітення або Принесення до Храму немовляти Ісуса.

15 лютого Православна церква відзначає День Стрітення або Принесення до Храму немовляти Ісуса. Подія трапилася на 40 день від Різдва і належить до дванадесятих — найважливіших після Пасхи — свят.

Відео дня

Що таке Стрітення Господнє

Сенс торжества у спогаді про день, коли Йосип і Марія принесли маленького Ісуса до Єрусалимського Храму, де його зустрів старець Симеон. Він був людиною прекрасно освіченою і перекладав Святе Письмо з єврейської грецькою мовою. У Книзі Ісаї йому здалося помилкою, що Сина народить «Діва» і він побажав виправити слово на «Дружина». Однак, ангел зупинив його і пообіцяв, що Симеон буде живий доти, доки не переконається у правильності пророцтва.

Як оповідає Євангеліє, у Храмі Симеон узяв немовля на руки і впізнав у ньому Месію. Вважається, що цього старцю довелося чекати близько 300 років. Таким чином, як кажуть богослови, в його особі Старий Завіт зустрівся з Новим — Ісусом.

Хлопчик з Біблією (Фото: David Beale / Unsplash)
Хлопчик з Біблією / Фото: David Beale / Unsplash

Традиції

У народному календарі Стрітення сприймали не тільки як суто релігійне свято, а й як своєрідну зустріч зими з весною. У деяких слов’янських країнах вже починали співати веснянки, влаштовували гуляння з піснями і хороводами.

Українці звикли освячувати цього дня воду, приписуючи їй такі ж цілющі властивості, як і хрещенській, а також здатність захищати від пристріту.

Принесення у Храм. Йосип і Марія з Ісусом (Фото: Pexels)
Принесення у Храм. Йосип і Марія з Ісусом / Фото: Pexels

Що не можна робити на Стрітення

Як і інші релігійні свята, Стрітення прийнято відзначати в особливому настрої, не витрачаючи урочистий час на побутові і повсякденні справи:

  • Не варто планувати на цей день прибирання, ремонт, прання, генеральні закупівлі у продуктовому та інші буденні заняття.
  • Краще відмовитися від важкої фізичної роботи, якщо в ній немає крайньої необхідності. Винятком є праця на благо інших людей.
  • За можливості не поспішайте і заплануйте частину дня, щоб побути наодинці з собою.
  • Намагайтеся не сваритися з близькими і перебувати у доброзичливому настрої.
  • Не можна сумувати і впадати у відчай в день Стрітення — це світле і радісне свято.
  • Існує традиція не починати на Стрітення довгу дорогу і подорожі. Згідно з народним повір'ям, під час поїздки можуть трапитися неприємності.
  • Байдикувати і розважатися теж не можна. Хоча, водночас у західних слов’ян існувала сувора заборона на танці.

Як провести Стрітення. Приділіть час читання Святого Письма (Фото: Eduardo Braga / Pexels)
Як провести Стрітення. Приділіть час читання Святого Письма / Фото: Eduardo Braga / Pexels

Важливо пам’ятати, що всі обмеження важкої праці створені для того, щоб у вірян з’явилася можливість для відвідування храму, молитви, спілкування з родиною, читання духовної літератури і благодійності.

Показати ще новини
Радіо NV
X