Новорічне диво чи обман. Чим небезпечна віра дитини у Діда Мороза — розповідає психотерапевтка
Радіо НВ представляє новий випуск подкасту Мати драконів, у якому його ведучі Ольга Духніч та Анна Цуканова дізнаються у психотерапевтки Наталії Мовчан, чим небезпечна та корисна віра дитини у казкових персонажів.
Міфічні образи Миколая та Діда Мороза походять від справжнього ченця Миколая, який народився у 3 ст. н.е. на території сучасної Туреччини. За легендою чоловік успадкував велике багатство та роздавав його бідним і нужденним. А вже сам образ веселого бородатого діда у червоному з’явився наприкінці 19 століття. В цей період в західних країнах з’явився Санта Клаус, а згодом в СРСР вирішили створити свого персонажа і назвали його Дід Мороз.
В наш час дітей приходить вітати і Святий Миколай, і Дід Мороз або Санта Клаус. Тож, через певний період у дітей магічне мислення поступається критичному і вони починають підозрювати, що не все так однозначно. Також на віру дитини може вплинути оточення та інші діти, які починають стверджувати, що саме батьки дарують подарунки, а не якісь чарівні персонажі. Це доволі делікатна ситуація, адже дитина дізнається, що батьки її обманюють.
Як реагувати, коли дитина дізнається, що новорічних героїв не існує, чому їхня віра може бути шкідливою, в чому користь від неї, та що робити, коли в батьків нема сили влаштовувати святкування — слухайте в програмі Мати драконів.