Де відсвяткувати Новий рік: шість варіантів
У багатьох склався стереотип, що відпочинок за кордоном — це дорого. Але це не так. Можна підібрати цікавий тур Європою або подорож у теплу країну за вигідною ціною. А якщо ми говоримо про країни ЄС, то безвізовий режим взагалі багато чого спрощує.

1. Вікенд у Кракові
Краків — найвідвідуваніше місто Польщі. Деякі місцеві мешканці називають його столицею.
Це чудовий варіант для новорічного вікенду. У центрі міста знаходиться Ринкова площа — одна з найбільших у Європі. Крім святкового ярмарку і всіляких гулянь, ви можете відвідати цілу низку пам'яток: Ратушну вежу, пам'ятник Адаму Міцкевичу, костел Св. Войцеха, Маріацький костел і палац Збараскі. Не пропустіть можливість з'їздити на скелі Твардовського. Звідти відкривається неймовірна панорама на старе місто.
Ну і куди без відомого підземного соляного міста — підземелля Велички. Ви зможете спуститися на 2 кілометри під землю, пройтися неймовірними гротами, побачити підземні озера, соляні люстри й скульптури. Чим не новорічна казка? Величка знаходиться в передмісті Кракова. Не переживайте про час, вся екскурсія з дорогою займе не більше, ніж три години.
Як дістатися. Найбюджетніший спосіб доїхати до Кракова — автобус. Дорога з Києва займе приблизно 16 годин, але ціна приємно здивує — приблизно 600 гривень в один бік. Крім того, стежте за акціями — часто автобусні перевізники роблять непогані знижки напередодні свят.
Бюджет. З житлом нічого нового. Найдешевший варіант — хостел. Якщо бронювати житло заздалегідь або не на топові дати (29.12 - 1.01), то можна знайти квартиру за прийнятною ціною — приблизно 3 тисяч гривень на двох за 4 ночі. Загалом, вартість такої поїздки на одну людину (4-5 днів) обійдеться приблизно в 5 тисяч гривень.
2. Катаємося на лижах у Болгарії

Болгарію часто недооцінюють у гірськолижній тусовці. Однак це гарний бюджетний варіант. У країні є кілька курортів, але я раджу Банско.
Це найсучасніша гірська база в Болгарії. Про неї знає не так багато людей. Крім того, тут привабливе співвідношення ціна-якість.
Тут є все необхідне для активного відпочинку: 6 трас (загальна протяжність 14 км) на висоті від 2500 до 1100 метрів над рівнем моря, нові підйомники та фунікулери.
Ще однією відмінною рисою є саме місто Банско (160 км від Софії), куди туристи їздять навіть улітку. Центральні церкви «Свята Трійця» й «Успіння Богородиці» є головним надбанням міста. Також не проґавте можливість сходити в ресторани з місцевою кухнею — механи, і кондитерські — сладкарниці.
Бюджет. Я раджу підібрати тур на 6-7 днів. Вартість становитиме приблизно 7 тисяч гривень з людини, включно з проїздом, проживанням та харчуванням. Щоб заощадити, обмундирування краще брати на прокат у Києві і везти із собою.
3. Гарячі тури ніхто не відміняв: летимо на пляж Ларнака

Єгипет і Туреччина набридли, Таїланд та ОАЕ — дорого. Отже, летимо на Кіпр. Щоб встигнути зловити «гарячу путівку», потрібно починати активно моніторити сайти туристичних агентств. З напрямків я б обрав місто Ларнака. Це одне з найдавніших місць Кіпру. Кажуть, його засновником був прямий нащадок Ноя.
Для фанатів дайвінгу в місті є так званий «Титанік Середземномор'я» — величезний затонулий корабель «Зенобій». Оскільки судно розташувалося на глибині 42 метрів, навіть плавці-початківці зможуть побачити цю пам'ятку.
Також поблизу Ларнаки знаходиться відоме однойменне солоне озеро. Влітку вода повністю зникає, і на її місці залишаються сольові поклади. Однак зимовим туристам не варто переживати, адже саме в цей час озеро наповнюється водою, і до його берегів злітаються рожеві фламінго.
Бюджет. Гарячий тур на Кіпр обійдеться в 6-7 тисяч гривень на людину за 8 ночей. В цьому разі вам не варто турбуватися ні про квитки, ні про харчування — все включено.
4. Якщо В'єтнам, то бухта Халонг

Бухта Халонг знаходиться за 170 км від столиці В'єтнаму, міста Ханой. Бухта — одне з див природи, і складається приблизно з 3 тисяч островів, скель і печер найрізноманітніших форм.
Насолодитися красою головних скель В'єтнаму можна на круїзному кораблі, який опливає бухту з усіх боків. Активні туристи можуть на каяках досліджувати скелі на відстані витягнутої руки, а також запливати до печер, в деяких з яких є маленькі водоспади.
Як дістатися. Існує кілька способів, як можна потрапити на Халонг. По-перше, це стандартні тури і круїзи. Крім того, українські туристи можуть самостійно вирушити в столицю Ханой на літаку, а потім на автомобілі або автобусі дістатися до бухти.
Бюджет. Вартість туру на одну людину без перельоту становитиме приблизно 30 тисяч гривень. З огляду на те, що ціни у В'єтнамі дешеві, я б радив їхати своїм ходом. Авіапереліт в обидва боки обійдеться приблизно в 30 тисяч гривень. Однак двомісний номер коштує десь 1,5 тисячі гривень за 4 ночі. Середній рахунок в гарному закладі в центрі міста становитиме 300 гривень.
5. До Санта Клауса в Лапландію

Складно уявити собі більш новорічне місце, ніж Лапландія. Навіть дорослі таємно мріють посидіти у Санти на колінах і загадати найзаповітніше бажання. Про дітей я мовчу.
Отже, ми вирушаємо до столиці фінської Лапландії — Рованіемі, яка є тією самою батьківщиною Йоулупуккі. Місто розташоване на широті Північного полярного кола.
За 9 кілометрів від Рованіемі разташоване не просто село Санти, а ціла резиденція. Тут туристи можуть зануритися у світ казки та чаклунства: загадати бажання, покататися на справжніх північних оленях, подивитися на гномів, які отримують сотні листів з усього світу.
Також обов'язково потрібно відвідати крижане містечко Сноуленд. Ви можете зупинитися у крижаному готелі на ночівлю, випити в крижаному барі і потанцювати в крижаному клубі. А від холоду врятує місцевий глінтвейн з імбиром.
Як дістатися. Бюджет. Приїхати в Лапландію не так складно. Авіапереліт обійдеться у 12 тисяч гривень в обидва боки. А ось житло на батьківщині Санти справді дороге, тому я раджу їхати компанією. Вартість апартаментів становитиме мінімум 30 тисяч гривень за 6 ночей. Бюджет на день розраховуйте в районі 1,5 тисячі гривень.
6. На рожеве озеро в Австралії

Таємниця рожевого озера Хільєр на південному заході Австралії ще не розгадана, саме час виправити це непорозуміння. Водойма знаходиться на одному зі 100 островів архіпелагу Решерш — Middle Island.
Хільєр оточене деревами евкаліпту і піском, на фоні яких рожевий колір виділяється ще яскравіше.
Цікаво, що рожевий колір води не змінюється. Якщо ви наберете трохи собі в пляшечку, вода все одно залишиться того ж відтінку.
Як дістатися. Бюджет. Туристам не так просто доїхати до озера. Спосіб всього один — повітряний, водна навігація до пам'ятки не передбачена. Туристам з Києва я раджу летіти в містечко Просерпайн в штаті Квінсленд. Ціна квитка в обидва боки становитиме приблизно 50 тисяч гривень. А потім доведеться взяти приватний вертоліт до озера Хільєр. Непоганий номер в Просерпайні можна зняти за тисяч 8 гривень на двох за 6 ночей.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life