10 законів життя. Чому я навчилася, гуляючи по граблях
Ваше життя творите ви самі, і що б в ньому не відбувалося, тільки ви можете собі допомогти
За своє життя я настільки насичено, багато і з задоволенням нагулялась по всіляких граблях, що сміливо і рішуче називаю себе ультра-марафонцем… прогулянок по граблях. Зате в результаті усвідомила — просто гуляти, набиваючи гулі, і потім виправляти наслідки недостатньо. Потрібно зібрати весь цей прекрасний досвід, дослідити його, проаналізувати і зробити висновки, сподіваючись не повторюватися або, якщо вже й повторюватися, то хоча б з нюансами, а не точнісінько.
На підставі цього аналізу я вивела чимало законів життя і, слідуючи першому, пропоную десять з них вам.
1. Діліться собою якомога щедріше. Перефразовуючи класика, щоб отримати щось потрібне, треба віддати щось потрібне. Треба бути корисним. Чим більше ви віддасте, тим більше отримаєте. Це як з насінням. Щоб був урожай, спочатку треба щось посіяти. Колись, будучи юною матір'ю-одиначкою, я працювала соціальним працівником і обслуговувала самотніх літніх людей. Мені було їх дуже шкода і я з усіх сил намагалася бути їм корисною і прикрашати їх дні. Пізніше мій учитель сказала мені, що саме ця турбота про «моїх» бабусь тоді стала зерном мого теперішнього врожаю.
2. Немає нічого хорошого чи поганого, є наше ставлення до цього. Це найбільший закон життя і мені дуже шкода, що я усвідомила його далеко не відразу. У будь-якій події потрібно шукати це хороше. вирази «все, що не робиться — на краще», «дякую, боже, що взяв грошима», «роби, що повинен і будь, що буде» засновані саме на цьому законі. Всі помилки і провали — просто досвід. Це логічний висновок зі сказаного вище. Що б не трапилося з вами — потрібно проаналізувати те, що трапилося, подумати, чому це могло статися і зробити висновок, як не наступити на ці ж граблі другій (третій, четвертий, енний) раз. Якщо один і той самий промах трапляється з вами знову і знову — вам потрібно дуже серйозно задуматися, що з вами не так. Бо «якщо третій чоловік б'є по обличчю — справа не в чоловікові».
3. Дякуйте. Якомога частіше і якомога більше. І не тільки людям. Згадайте попередній закон і, прокидаючись вранці, подякуйте своєму тілу за те, що воно бачить, чує, ходить, робить вам каву і отримує від цього задоволення. Дякуйте своєму мозку за те, що він є. Якщо є. Дякуйте вашим близьким за їхню любов і підтримку. Дякуйте вашій кішці за те, що вона у вас є і кричить на вас вранці, вимагаючи уваги. дякуйте всесвіту (богу, вищому розуму) за все хороше, що є у вас в житті, і повірте, чим більше ви будете дякувати, тим більше буде приводів для подяки. Так це працює.
4. Не можеш змінити ситуацію — міняй своє ставлення. Дуже робочий і дуже закон. Якщо ж ви тільки скаржитеся на те, що у вас поганий чоловік/дружина/робота, але нічого не робите, щоб поміняти цю ситуацію, це означає, що насправді вас все влаштовує і ви просто любите нити і скаржитися. Може годі? Або міняйте те, що вас не влаштовує, а поки ви живі, все можливо; або прийміть, що насправді все набагато краще, ніж вам здається. І нехай буде вам щастя!
5. У всіх наших бідах винні ми самі. Ніхто нікому нічого не винен, крім батьків — дітям до повноліття, тільки тому, що ті не просили їх народжувати. І так, я зараз про життя, а не про оплачувані професійні обов’язки. Ваше життя творите ви самі, і що б в ньому не відбувалося — це тільки ваша відповідальність і тільки ви можете собі допомогти, навіть якщо залучаєте на допомогу інших людей. Прийнявши це, як аксіому, стане легше і простіше жити.

6. І успіх, і невдача — заразні. Оточуйте себе успішними людьми, які прагнуть і жадають. Позбувайтеся скигліїв, у яких все погано, оскільки подібне притягує подібне. Усвідомивши цей закон, вам буде легше впоратися з наслідками наступного закону.
7. Закон 50/50. 50% вашого успіху — це ви. Ваші знання, ваші контакти, ваші вміння, навички і комунікації. А інші 50% — це ваша удача. Живіть тепер з цим.
8. Людина ніколи не зависає — вона або розвивається, або деградує. Можна назвати цей закон ще й законом вибору, тому що кожен з нас весь час робить вибір: працювати чи відпочити, піти чи залишитися, йти або лежати, брати чи давати, платити чи розплачуватися. Навіть якщо ви не вибираєте — ви все одно робите вибір не вибирати. І так: вчіться. Весь час вчіться. Це відіб'ється на вашому фінансовому становищі, відстрочить старість і створить нові шляхи в майбутнє для вас.
9. Посмішка піднімає настрій. Спочатку потрібен настрій, а результат прийде за ним. Або можна ще сказати: «Просіть — і дасться вам». Коли мені було 6 років, а це було дійсно дуже давно, у когось в гостях я знайшла куховарську книгу з красивезними фотографіями страв. Я, маленька дівчинка з глибокого села і дуже бідної сім'ї, запитала у мами, чи можна їсти те, що на картинках. Мама засміялася і запевнила мене, що так, можна. Але таке їдять тільки в містах і тільки багаті. І тоді я зрозуміла, що коли я виросту, буду їсти і пити все, що захочу, скільки захочу, як захочу і коли захочу. Прийміть, як факт, що думка і емоція створюють реальність. І це не я — це Брайан Трейсі.
10. Життя занадто серйозне, щоб не сміятися з нього. Не судіть себе строго і не порівнюйте ні з ким. Я знаю про цей закон, але занадто часто забуваю про нього. Недостатньо гарна, недостатньо розумна, недостатньо молода, недостатньо успішна, недостатньо… і так далі. Закон саме в тому, що я досить хороша для себе і для свого життя. І для того, щоб йти по життю сміючись.
Життя завжди закінчується смертю і це єдине, що зрівнює нас усіх, незалежно ні від соціального статусу, ні від освіти, ні від почуття гумору. Ні від чого! Тому головне правило життя — зробити його якомога більш корисним для інших людей, щоб воно було не марно, щоб якомога більше людей вас пам’ятали і любили якомога довше після того, як ви підете. Якщо цей закон зробити головним для себе, то життя стане і насиченим, і цікавим, і повноцінним. Удачі вам з цим.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут