Стіни, що надихають. Яким має бути сучасний офіс
Великі і маленькі компанії наввипередки почали оновлювати свої робочі простори
«Комфортний, сучасний офіс», «спортивна зона і бібліотека в офісі», «смачна кава та ігрова зона». Все частіше в описах вакансій на сайтах пошуку роботи, роботодавці серед «плюшок» згадують і місце, в якому майбутній співробітник буде проводити більшу частину свого життя.
Можу підтвердити і на власній практиці. Якщо до 2017 року у нас переважали проекти приватного житла, то у 2018 у лідери впевнено вирвалися комерційні приміщення. Великі і маленькі компанії наввипередки почали оновлювати свої робочі простори. Чому це стало трендом в епоху фріланса?
Трендсеттерами виступили міжнародні компанії-гіганти, такі як Facebook і Google. Вони перші зрозуміли, що мають справу з працівниками нового гатунку, яких так просто на 9−18 в офіс не загнати. Плюс почали використовувати офіс як іміджевий інструмент, який демонструє статус і місію компанії. І, як мінімум, тут будуть прийматися важливі рішення.
На сьогодні можна виділити кілька основних тенденцій, які тепер асоціюються з поняттям «комфортний, сучасний офіс». Це якщо не враховувати базову ергономіку, достатню кількість світла, притомну вентиляцію і нормальні офісні меблі.
Енергоефективність
Сучасні технології дозволяють керувати просторами з повагою до природи і свого гаманця. Вивіски «вимкніть світло» — минуле століття. Сьогодні світло, техніка вмикаються і вимикаються за потребою самі. Сюди ж датчики руху, автоматичний полив, сонячні батареї. Усі «життєві» організми з'єднуються в єдину систему і керуються онлайн. Коли завис комп’ютер, працівника техпідтримки не треба чекати годину, поки він обійде ще два поверхи: натискаєш на потрібну кнопку і твоє питання миттєво вирішують онлайн.
Історична пам’ять
Якщо офіс знаходиться в старій будівлі, більше не нищать все і не зашивають фантастичну ліпку стелею «армстронг». Навпаки, намагаються «проявити» те, що було до них. Наприклад, WeWork — американська компанія, що надає коворкінги інноваційним стартапам, і розташувалася в будівлі колишнього опіумного заводу в центрі Шанхаю. Дизайнери інтегрували попереднє призначеннє приміщення в деталі інтер'єру — на шпалерах у них макові квіти. І красиво, і натяк на минуле.

Мікс приміщень із різними призначеннями
Те, що в офісі має бути зона для відпочинку (останнім часом дуже популярні тераси), спортивний куточок і бібліотека — це вже років як п’ять. Зараз компанії йдуть далі. Кінотеатри, чайні кімнати — усе, що в кайф працівникам. Один із наших клієнтів, наприклад, вирішив, що більше не хоче стояти в заторах і об'єднав під одним дахом дім і офіс. Мотивуюча атмосфера в робочому просторі, а через стіну — домашній затишок. На території — зона для відпочинку і барбекю.
Зелений — новий чорний

Навіть десяток живих рослин змінить простір до невпізнаваності. І легені подякують. Якщо будують на території, де багато дорослих дерев — намагаються по максимуму їх зберегти. А архітектори з Бангкоку Creative Crews в своєму офісі дерево посадили. Збудували для нього атріум в головній зоні офісу, в холі поруч з кухнею, де найбільше світла.
Цінності
Дизайн приміщення, особливо офісу, де потрібно чітко транслювати те, ким ти є, це не просто про колір стін, хоча їх також можна обіграти. Офіс має відображати стиль і дух, говорити цінностями компанії. Хороший офіс для юридичної фірми і хороший офіс для креативного агентства — це два кардинально різні офіси.

Про свій власний офіс я мріяв 10 років. Заліз у борги, але таки відкрив. І він вже 6 років слугує нам шоу-румом нашої творчості та галереєю сучасного українського дизайну. І відповідає задачам бізнесу. Тут можна наживо роздивитися текстури, які ми використовуємо в своїх проектах, переконатись, що бетон це просто і затишно, а українські культурні традиції — прекрасні.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.