Тільда Свінтон, Шерон Стоун та інші. Хто з зірок підтримав Україну на червоній доріжці Каннського кінофестивалю

Аліна Байкова на червоній доріжці Каннського кінофестивалю (Фото:REUTERS/Eric Gaillard)
У Каннах триває 75-й ювілейний міжнародний Каннський кінофестиваль. Він став ще одним майданчиком для підтримки України у війні, яку проти неї три місяці тому розв’язала Росія.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Цьогорічний Каннський кінофестиваль — один із важливих майданчиків, на якому представники української культури привертають увагу світу до війни в Україні. Так, у конкурсній програмі Особливий погляд бере участь український фільм Бачення метелика про військову, що повернулася із полону і намагається знайти себе у мирному житті.
Ще один фільм українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука Памфір бере участь у престижній програмі Двотижневик режисерів. Українська режисерка Ірина Цілик є членкинею журі документальних фільмів Золоте око. Усі вони не мовчать. Так, команда фільму Бачення метелика перед прем'єрою картини увімкнула сигнал повітряної тривоги і розгорнула величезний плакат із написом, що росіяни вбивають українців.



На червоній доріжці та на подіях, що проходять в рамках Каннського кінофестивалю, також лунають окремі голоси на підтримку України. Кожен із цих голосів важливий.
Однією із найгучніших акцій протесту в Каннах став вчинок активістки SCUM (колектив французьких феміністок). Вона оголеною вибігла на червону доріжку — на її тіло було нанесено фарбу в кольорах українського прапора та червону фарбу, а на грудях та животі був напис Stop Raping Us (Припиніть ґвалтувати нас).

Голлівудська актриса Шерон Стоун відвідала коктейльний прийом фонду Better World Fund у Каннах у синьому брючному костюмі. Позуючи фотографам, актриса розстебнула жакет і продемонструвала жовту підкладку.
Британська актриса Тільда Свінтон відвідала фотокол та пресконференцію фільму Три тисячі років бажань Джорджа Міллера у блакитній сукні-сорочці із жовтим клатчем, а на питання про вибір кольорів вона відповіла: «Так, це про Україну».
Південнокорейський актор і модель Лі Чон Че, який здобув широку популярність після серіалу Гра в кальмара, підтримав Україну на Каннському кінофестивалі. На фотоколі фільму Полювання, він з’явився в молочному костюмі, який доповнив синьо-жовтою хусткою.

Під час фотоколу румунської драми Метроном, яка представлена в категорії Особливий погляд, зірки фільму Мара Бугарін та Мара Вікол вийшли до публіки у синій та жовтій сукнях, тим самим підтримавши Україну.

Українська модель Аліна Байкова, що працює зі світовими брендами, відвідала прем'єру фільму Рішення розійтися південно-корейського режисера Пака Чхан Ука. Вона пройшлася червоною доріжкою із прапорцем України в руках. Свою сукню від ліванського бренду AZZI&OSTA вона прикрасила жовто-блакитною стрічкою.

Проте, як зазначила українська телеведуча Катя Осадча, що разом із чоловіком була ведучою благодійного вечора-аукціону на підтримку українських кінематографістів, Франція — це те місце, де про війну в Україні треба не просто говорити, а голосно кричати: французи все ще перебувають у полоні свого давнього захоплення російською культурою.

І попри жорстоку війну, яку Росія розв’язала проти України, і заклики українських кінематографістів не допускати Росію до участі у фестивалі, новий фільм режисера Кірілла Серебреникова бере участь у Основному конкурсі. А на пресконференції він заявив, що треба допомагати сім'ям російських військових і росіянам-переселенцям, пом’якшити санкції проти російських олігархів та висловився проти «скасування» російської культури через напад РФ на Україну.
Нагадаємо, на церемонії відкриття Каннського кінофестивалю виступив президент України Володимир Зеленський. Він закликав членів світової кіноспільноти не замовчувати криваву війну, яку Росія розв’язала проти України.