Житло, робота та фінансова підтримка. Ілона Гвоздьова розповіла, яку допомогу українці можуть отримати в Італії
Українська хореограф та переможниця Танців із зірками 2018 Ілона Гвоздьова поділилася корисною інформацією для людей, які вимушено виїхали з України у зв’язку з війною.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
У своєму Instagram вона опублікувала пост, в якому розповіла, як біженці можуть отримати допомогу, житло, роботу, медичне страхування.
Допомога, яку Італія надає українським біженцям
- статус тимчасового захисту, який діє протягом 1 року з можливістю продовження на наступні 6+6 місяців;
- право на проживання в країні;
- медичне обслуговування;
- право на безкоштовний проїзд у міському транспорті;
- право на житло;
- право на роботу;
- освіту для дітей і молоді.
«Увага! На даний час Італія вже надає соціальні виплати, але конкретною інформацією я не володію. Шукайте офіційні джерела!» — додала Гвоздьова.
Як біженцям з України отримати житло в Італії
«Щоб потрапити до центру тимчасового перебування, вам потрібно подати заяву про надання притулку через Головне управління поліції та префектуру. Необхідно мати на увазі, що, незважаючи на те, що обставини вашої ситуації будуть враховуватись, після звернення до центру вибрати місце розташування центру ви не зможете, оскільки надання місця перебування відбувається залежно від наявності місць у національній мережі центрів тимчасового перебування. На весь термін процедури подання про надання притулку вам буде надано житло серед вільних місць», — написала хореограф.
Також вона зазначила, що біженці мають право отримувати певні послуги: соціальну та психологічну допомогу, медичну допомогу, юридичну консультацію та мовні курси.
«У випадку залишення центру без офіційного дозволу (невиправдане залишення центру) надання послуг тимчасового перебування буде скасовано.
Виселення передбачається також у наступних випадках:
- загроза громадському порядку та безпеці;
- серйозні насильницькі дії;
- якщо заявник має достатні фінансові ресурси.
Кількість доступних соціальних або громадських будинків в Італії сильно обмежена, тому оренда приватного житла нерідко може стати чи не єдиним способом найму житла", — розповіла Гвоздьова.
Робота для біженців з України в Італії
«Біженці матимуть право на офіційне працевлаштування після 2 місяців проживання в країні. Пошуком місця праці повинні займатися самі біженці», — повідомила танцівниця.
Медичне забезпечення для біженців з України в Італії
«Ви повинні отримати код STP/ENI (посвідчення іноземця, що тимчасово перебуває в країні). Це посвідчення дає доступ до невідкладної, амбулаторної та медичної допомоги. Також ви зможете отримати рецепти на ліки», — уточнила Гвоздьова.
Також у своїх сторіс вона поділилася певними доповненнями до поста — розповіла, хто може претендувати на грошову допомогу від держави та у якому розмірі. Гвоздьова розповіла, що компенсацію можуть отримати сім'ї, які приймають у себе вдома біженців: «Переселенці отримають 300 євро на дорослих та 150 євро на місяць на дитину. Сім'я, що складається з двох дорослих та дитини, отримає 750 євро, з двома дітьми — 900 євро».


Також вона поділилася контактами корисних телеграм каналів — Українські мами в Італії та Перші кроки біженця в Італії.

Нагадаємо, раніше НВ розповідав, що потрібно знати українцям, які планують виїхати в такі країни:
- Польща;
- Молдова;
- Румунія;
- Чехія;
- Грузія;
- Іспанія;
- Ірландія;
- Німеччина;
- Канада;
- Швейцарія;
- США;
- Португалія;
- Франція.
Слідкуйте за новинами, що будуть корисні людям, яким довелося виїхати з країни, у спецтемі Біженці з України.
- Відчуття втрати, провина і чужа мова. З якими проблемами стикаються вимущені переселенці й біженці з України, як їм зарадити й чим допомогти
- Та сама паляниця і не тільки. Що приготувати, щоб познайомити іноземців з українською кухнею
- Дитина йде у нову школу у новій країні. Як допомогти адаптуватися та не нашкодити?