Вивчаємо авіа-терміни: все, що ви хотіли знати про авіаподорож, але боялися запитати

© michaeljung/depositphotos.com
Отже, до уваги читачів друга частина міні-словника найважливіших термінів для авіатуристів.
1. Boarding pass
Посадковий талон – ваша «перепустка» на борт літака. Якщо ви реєструєтесь онлайн, посадковий талон можна роздрукувати або отримати його по е-мейл. В аеропорту посадковий талон видається на стійках реєстрації або в автоматах для самостійної реєстрації, які встановлені в багатьох аеропортах світу. Зазвичай на бланку посадкового талона вказується номер квитка, номер рейсу, номер гейта (виходу на посадку) та час початку посадки, а також клас обслуговування (економ або бізнес) та номер місця в салоні. Сьогодні при реєстрації онлайн все частіше використовується і мобільний посадковий талон, який пасажир отримує на мобільний телефон і може показати співробітникам аеропорту (Борисполя в тому числі) прямо на екрані (на ньому обов'язково повинен бути QR-код).
2. Checked baggage
Зареєстрований багаж – багаж, який ви здаєте на стійці реєстрації або в спеціальному автоматі і якому належить летіти окремо від господаря в багажному відсіку. Тут є кілька «точок контролю», про які не варто забувати. Перш за все, переконайтеся, що вага і габарити багажу відповідають вимогам перевізника.
Детальна інформація про правила перевезення багажу є на сайті авіакомпанії. І не варто розраховувати, що на реєстрації вашій валізі пробачать «зайві» пару кілограм – вимоги перевізників в цьому питанні все більше посилюються. Переконайтеся, що не поклали в багаж нічого, забороненого до ввезення в країні, в яку ви прямуєте. Шматок сала – це, звичайно, чудовий подарунок, але європейські митники можуть цю ідею не оцінити.

3.
Luggage label
Багажна бірка або багажна квитанція – ідентифікатор, який зберігає інформацію про кожне місце зареєстрованого багажу та його власника. Видається пасажиру при здачі багажу і часто кріпиться до посадкового талону або паспорту. Це дуже цінний «клаптик паперу», намагайтеся його не втратити. Якщо раптом ваша валіза «заблукає» і полетить в іншому напрямку, багажна бірка буде ключовим документом при зверненні в службу пошуку багажу Lost&Found.
4. Hand baggage
Ручна поклажа – незареєстрований багаж, який дозволяється взяти з собою в салон літака. Вага і габарити багажу встановлюються перевізником. Наприклад, у МАУ габарити складають 55х40х20 см, а вага – 7 кг в економ і 12 кг в бізнес класі. Якщо ж ви є членом програми лояльності Panorama Club, то ваша норма безкоштовного перевезення ручної поклажі буде збільшена.
Важливо: цінні і крихкі предмети слід перевозити в ручній поклажі під вашим особистим контролем та наглядом. А гроші і документи взагалі краще тримати при собі – авіакомпанії не несуть відповідальності за ручну поклажу пасажирів. Врахуйте також, що є цілий список предметів, заборонених до перевезення в салоні літака. Щоб уникнути неприємних сюрпризів краще заздалегідь ознайомитися з цим списком на сайті авіакомпанії, інакше ви можете залишитися без улюбленої пилочки для нігтів або манікюрних ножиць.

5.
Onboard meals
Харчування на борту або бортхарчування – безумовно, не основна, але й важлива складова повітряної подорожі. Ще кілька років тому всі авіакомпанії, крім лоукостів, годували пасажирів безкоштовно (інше питання, наскільки смачно!) Останнім часом на коротких перельотах безкоштовну їжу можна отримати все рідше – звичайно, якщо ви летите економ, а не бізнес класом. Проблемою це навряд чи можна назвати: у пасажира залишається маса опцій. Взяти «сніданок» з дому, перекусити в аеропорту або купити сендвіч прямо на борту.
Також існує опція Pre-ordered meal (попереднє замовлення харчування) – замовлення харчування заздалегідь, ще на етапі купівлі квитка. З меню можна ознайомитися заздалегідь на сайті перевізника, вибрати вподобане блюдо і оформити замовлення в касі або через контакт-центр. Рекомендується користуватися цією можливістю, завдяки якій ви точно отримаєте замовлені страви. Інакше, якщо ваші місця виявляться в останніх рядах, а пасажири, що сидять попереду будуть володіти вовчим апетитом, запасів бутербродів і снеків на борту вам може не вистачити. Врахуйте також, що деякі перевізники, наприклад, МАУ, крім звичайних страв, надають ще мусульманське, вегетаріанське, кошерне харчування та меню для дітей.


- Читайте також: Словник авіатуриста: вивчаємо матчастину. Частина 1