Від Нідерландів до Антарктики. 15 найекстремальніших аеропортів світу
Як пише Business Insider, існує безліч маленьких аеропортів у віддалених куточках планети, які функціонують в дуже незвичайних і навіть небезпечних умовах. Короткі злітно-посадочні смуги на краю обривів і погані погодні умови стають справжнім викликом для пілотів.
1. Аеропорт Антарктики відомий як Лід
Злітна смуга знаходиться прямо на крижаній поверхні, яка може тріснути під вагою літака. Більше того, коли температура повітря піднімається, лід тане і приземлення на злітну смугу стає неможливим.

2. Аеропорт Барра, Шотландія
Окрім того, що літаки приземляються безпосередньо на пісок, для рейсів існує дуже чіткий розклад, оскільки в інший час рівень води піднімається і узбережжя затоплює.

3. Злітно-посадкова смуга Матекане, Королівство Лесото
Дана злітна смуга має всього 400 метрів в довжину і закінчується різким 600-метровим урвищем.

4. Аеропорт в Кіто, Еквадор
Щоб дістатися аеропорту літаки змушені маневрувати між діючими вулканами на висоті майже трьох тисяч метрів. Більш того, тісне прилягання до міських вулиць і крутий кут підльоту роблять посадку досить складним завданням.

5. Аеропорт Принцеси Юліани, Нідерланди
Злітно-посадкова смуга впритул прилягає до міського пляжу, тому літаки заходять на посадку і злітають буквально над головами у відпочивальників.

6. Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі, Непал
Аеропорт знаходиться на висоті близько трьох тисяч метрів над рівнем моря біля крутого обриву. Посадка та зліт можливі тільки в денний час і при гарній погоді.

- Читайте також: Названо десятку найкращих міжнародних аеропортів світу
7. Аеропорт Паро, Бутан
Цей аеропорт оточений Гімалайськими горами на висотці більше двох тисяч метрів над рівнем моря. Посадка та зліт настільки небезпечні, що пілоти повинні мати достатню кваліфікацію, щоб літати туди.

8. Аеропорт в Бонейре, Сінто-Эстатиусе і Саба
Злітна смуга, довжиною 300 метрів, закінчується безпосередньо біля океану, тому тут досить складно пілотувати літак.

9. Аеропорт в Нарсарсуак, Гренландія
Оточений фіордами, повітряний простор неподалік аеропорту знаменитий сильною турбулентністю та стрімкими потоками вітру. Крім того, пілотам необхідно здійснювати крутий поворот при заходженні на посадку й іноді лавірувати між айсбергами.

10. Аеропорт Гібралтара
Цей аеропорт цікавий тим, що він не має власної злітно-посадкової смуги, а користується громадської дорогою, яку перекривають щоразу, коли потрібно прийняти рейс.

11. Міжнародний аеропорт в Санті-Круше, Португалія
Вузька злітно-посадкова смуга розташована близько до моря і пагорбах, тому пілотам необхідно дуже чітко визначити місце посадки. Крім того, смуга займає всього 200 метрів в довжину.

12. Аеропорт в Чамдо, Китайська Народна Республіка
Аеропорт знаходиться на висоті 4334 метрів над рівнем моря і завдяки розрідженому повітрю посадка стає більш важким завданням.

13. Аеропорт Сен-Бартелемі
Злітно-посадкова смуга займає всього 64 метри в довжину і закінчується безпосередньо біля громадського пляжу.

14. Куршавель, Франція
Цей аеропорт відомий завдяки неймовірно короткій злітно-посадковій смузі, яка займає всього 54 метри. Також, вона має невеликий спуск, який закінчується на краю обриву.

15. Міжнародний аеропорт Кетчікан, Аляска
Завдяки частих дощів та сильних поривів вітру, злітна смуга часто погано видима і покрита шаром льоду, що робить посадку і зліт важкими завданнями.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life