Шопінг з розмахом. 12 найвражаючих універмагів світу
Як передає CNN, універмаги давно перестали бути звичайними торговельними точками. Зараз у багатьох з них можна зустріти інтерактивні розваги, твори мистецтва і екстравагантний дизайн. За словами історика Яна Уітейкера, в наш час великі торгові центру трансформувалися в маленькі міста, де надають буквально будь-які послуги.
- Читайте також: Головний хмарочос Нью-Йорка і Церква світла. Архітектори назвали 15 культових будівель світу
Le Bon Marche, Париж
Відкритий у 1852 році, цей торговий центр став найбільш рейтинговим і фешенебельним в Парижі. Тут вперше в світі створили читальні зали для чоловіків, змушених чекати своїх супутниць. Крім того, універмаг став майданчиком для різноманітних виставок живопису і скульптури.

Selfridges, Лондон
Заснований у 1909 році, найбільший лондонський універмаг був тричі визнаний кращим у світі. У 2014 році тут відкрили найбільший у світі відділ аксесуарів, на створення якого витратили близько 432 млн. доларів. Також, торговий центр виділяється оригінальними тематичними декораціями, сервісом та літніми кафе на даху.

Bergdorf Goodman, Нью-Йорк
Найвідоміший універмаг США пропонує покупцям ряд найрізноманітніших послуг, одна з яких – особистий асистент покупок. Гості мають можливість поспілкуватися з однією з найвідоміших у світі асистентів - Бетті Гольбрайх, якій в цьому році виповнилося 88 років.

ГУМ, Москва
Найвідоміший універмаг Москви був відкритий у 1893 році відомими архітекторами Олександром Помаранцевим і Володимиром Шуховим. Універмаг має брендові й фешенебельні бутики та тематичні кафе.

Illums Bolighus, Копенгаген
75-річний універмаг є одним з кращих прикладів мінімалістичного скандинавського дизайну. Крім того, покупці можуть знайти цілковите розмаїття товарів і послуг, а також насолодитися яскравими тематичними вітринами, приуроченими до головних свят.

Isetan, Токіо
Один з кращих універмагів Японії розділений на чоловічу і жіночу частини, які знаходяться у двох окремих будівлях, з'єднаних двома переходами. На даху однієї з частин центру знаходиться сад, а на другій – гольф-клуб. Також, універмаг славиться фуд-кортом, а особливо – десертами.

Galeries Lafayette, Париж
Один з наймальовничіших універмагів Парижа відрізняється золотим декором у стилі ар-нуво, скляним куполом і розкішними балконами, натхненними оперним театром. Окрім того, з тераси на даху відкривається красивий вигляд на місто, завдяки чому центр є однією з найулюбленіших пам'яток туристів.

Harrods, Лондон
Найбільший торговий центр Європи розташувався на 90 тис. квадратних метрах. Крім різноманітності бутиків гості можуть відвідати виставки й оцінити незвичайні інсталяції. Головними родзинками інтер'єру є: тематичний ескалатор, вартістю 39 млн доларів і розкішна люстра, зроблена американським художником-скловаром Дейлом Чіхулі.


Kaufhaus des Westens, Берлін
Один з найбільших універмагів Європи, площею 60 тисяч квадратних метрів, відкрився у 1907 році. Після реконструкції в 1950 році він став однією із головних пам'яток столиці, яка зберегла свою самобутність. Зараз тут розташовуються сотні магазинів і близько 30 висококласних кафе і ресторанів.

Nordiska Kompaniet, Стокгольм
Найстаріший серед розкішних універмагів Швеції, він відкрив свої двері у 1902 році. Раніше політики проводили тут міжнародні зустрічі і звані вечері, тож до сьогоднішнього дня центр залишається місцем зустрічі еліти.

10 Corso Como, Мілан
Один з найбільш оригінальних універмагів Італії починав своє існування як галерея, а після – книгарня, поки не став унікальним місцем, де об'єднується мистецтво і стиль. Зараз торговий центр є не тільки місцем розташування шикарних бутиків, але й центром спілкування дизайнерів, фотографів і художників.

Eslite Spectrum, Тайбей
Концептуальний універмаг був спроектований японським архітектором Тоео Іто. Даний центр є альтернативним торговеьним місцем, оскільки тут продаються лише особливі здорові продукти і різноманітні товари, зроблених вручну.
