Східна казка, бутик-готелі й атмосфера історії: чому варто запланувати поїздку в Самарканд восени

Tour planet
Особливості та подорожі до Узбекистану: ціни на тури
Одна з найбільш недооцінених українськими туристами країн — Узбекистан. Цієї осені українцям пропонують поринути у велич тисячолітньої архітектури і східного колориту країни, яку досвідчені мандрівники порівнюють з атмосферою Марокко.
Узбекистан відкрив кордони для українців під час пандемії ще у жовтні 2020 року. Цьогоріч цей напрямок може стати справжнім відкриттям для наших туристів.
«Дуже гарні там місця — Самарканд, Бухара. Країна, яка насправді дуже приваблива, хоча і зараз не дуже популярна серед українських туристів», — зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Забуте старе». Що вирізняє Узбекистан від інших напрямків
Узбекистан — держава, куди сьогодні їздять переважно самостійні мандрівники або поціновувачі ексклюзивних пам’яток.
Втім, в 2021 році з’являється дедалі більше можливостей для екскурсійних турів в цій країні, розповідає в коментарі РБК-Україна Гульнара Мамедова, директор туристичної компанії Tour planet.

«Це відносно новий напрямок — насправді, забуте старе. За радянських часів ця країна була дуже популярна, але туди вже давно ніхто не їздить з України. Там кожен куточок і камінь просякнуті історією, багато музеїв та палаців, ресторанів з дуже смачною автентичною кухнею», — пояснює переваги напрямку експерт.
Узбекистан — дуже гостинна країна зі світським укладом, тому туристам не потрібно дотримуватися особливих правил, додає фахівець. До того ж правила відвідування країни під час пандемії залишаються досить лояльними: для в'їзду потрібен тільки негативний ПЛР-тест, який треба здати за 72 години до в'їзду.
«Багато країн, в яких можна зануритися в східну казку, нас не приймають. Наприклад, Марокко — країна, яку можна порівняти за атмосферою та історичних пам’яток. Узбекистан — якраз такий напрямок», — зазначає вона.
Самарканд — унікальне місто під захистом ЮНЕСКО
Узбекистану є чим дивувати туристів: одна з найбільш вражаючих локацій — місто Самарканд, якому понад 2,5 тисячі років. Це одне з найдавніших міст світу, його називають ровесником Рима.

Через Самарканд пролягав Шовковий шлях з Китаю до країн Середземноморського регіону. Це місто завойовували Чингісхан та Олександр Македонський, а його велична сакральна архітектура відома у всьому світі. У Самарканді збереглися стародавні мечеті, медресе (школи), мавзолеї. Місто знаходиться у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
В сучасний Самарканд туристи їдуть, щоб поринути в його тисячолітню історію, а також щоб відобразити дивовижні сині мозаїки древніх споруд на барвистих світлинах на згадку.
«Там дуже багато Insta-локацій, де виходять яскраві фотографії. Туди можна сміливо вирушати в тури-дівич-вечори» — розповідає фахівець.

При цьому через пандемію туристичні локації ще не «перевантажені» натовпами туристів і насолодитися красою архітектури можна в спокійній обстановці, додає Гульнара Мамедова.
Яскраві локації і проживання в бутик-готелях. Ціни на відпочинок
Групові екскурсійні тури у компанії плануються на середину жовтня. Максимально в групу наберуть до 10 осіб, яких буде супроводжувати професійний гід. Проживати туристи будуть в атмосферних східних бутик-готелях. У програмі на 5 ночей заплановано відвідини трьох найяскравіших міст — Самарканда, Бухари і Хіви.
«Базар — це пісня, не купиш — не послухаєш!», — йдеться в описі туру. У Бухарі вас приємно здивує відвідування фортеці Арк — цитаделі, резиденції правителів Бухари (1 століття до н.е. — 19 століття) і будівлі Мавзолею Саманідів (9−10 ст). Вас чекають справжні східні базари 16-століття, де панує особлива філософія. Далі в програмі — відвідування легендарного Самарканда.
«На екскурсії ви відвідаєте площу Регістан (15−17 століття), в якій входять: медресе Улугбека, медресе Тіля-Корі, медресе Шер-дор, мавзолей Гур-Емір (14−15 століття), в якому знаходиться гробниця Тамерлана і його родичів; мечеть Бібі Ханум (14 століття), побудованої на честь коханої дружини Тамерлана; обсерваторії Улугбека (15 століття) — астронома, вченого, правителя і улюбленого внука Тамерлана. Узбецька Чайхана приготує особливий обід, де основною стравою є самаркандський плов — „кулінарна пісня“ Узбекистану, своєрідна родзинка».
Вартість такої екскурсійної поїздки з проживанням та харчуванням «сніданок + вечеря» — від 560 доларів. Вхідні квитки в музеї входять у вартість. Купити авторські тури в Самарканд можна за посиланням.

Восени в Узбекистані встановлюється дуже комфортна погода для прогулянок та екскурсій — вдень може бути майже 25 градусів тепла. Але туди можна їхати і взимку.
«Це дуже орієнтована на туристів безпечна країна. Там немає криміналу, і можна спокійно гуляти ввечері. Туристи, що побували в Узбекистані, залишаються в захваті і потім сумують за цією мальовничою країною: хочуть повернутися і знову побути в тій атмосфері, навіть просто прогулятися вулицями міст», — розповідає керівник туристичної компанії Tour planet.