Від Нотр-Дама до Монмартру. Тревел-блогер рекомендує найкрасивіші та приховані від туристів місця Парижа

31 жовтня 2021, 05:49

Париж на вихідні — ідеальне рішення для романтичного вікенду. Маша Себова розповіла, які місця варто відвідати, аби побачити красу, приховану від туриста-новачка.

Багато хто з українців, отримавши з вакцинацією можливість подорожувати, вирушає до Парижа. Тим більше, що туди почали літати бюджетні авіалінії. Нещодавно там побувала тревел-блогер Маша Себова.

Відео дня

Маша Себова

Тревел-блогер

Скільки б разів я не бувала в цьому місті, для мене стартовою точкою завжди є Нотр-Дам. Знаходиться собор на острові Сіті, який вважають колискою Парижа. Здалеку можна подумати, що з собором усе гаразд, тільки чомусь видніється будівельний кран. Але коли підходиш ближче, то відразу видно, звичайно, реальну картинку. Все обнесено лісами, довкола паркан. Підійти близько до Нотр-Дам зараз неможливо. Всі ми пам'ятаємо, як у 2019 році страшенно горів Нотр-Дам, коли обвалився шпиль, частина даху, сильно постраждало внутрішнє оздоблення. Але одразу після пожежі президент Макрон пообіцяв, що собор відновлять за п'ять років. На реконструкцію планують витратити 1 мільярд євро.

Нотр Дам де Парі (Фото: скріншот із відео)
Нотр Дам де Парі / Фото: скріншот із відео

Пропоную зазирнути в одну визначну пам'ятку, яка певною мірою може стати альтернативою Нотр-Даму. Сент-Шапель – це справжня пам'ятка готичної архітектури. Побудовано її як каплицю в ансамблі королівського палацу. Квиток сюди в регулярний час коштує 11:50 для дорослих. Але є маленька шпаринка, як потрапити сюди безкоштовно. Прийти першої неділі місяця. Дуже рекомендую планувати свою подорож так, щоб на цей день потрапляти. Тому що не лише до Сент-Шапеля вхід у цього дня безкоштовний.

У чому взагалі цінність Сент-Шапель? Перекладається це як "Капелла реліквій". І збудували її у XIII столітті за наказом Людовіка IX. Навіщо? Щоб саме тут зберігати ті самі реліквії, які вивезли з Константинополя під час Хрестового походу. На першому поверсі можна побачити розписане фресками склепіння заввишки сім метрів і красиві віконні вітражі. Але я рекомендую скоріше піднятися на другий ярус. За відчуттями ти опиняєшся практично в повітрі. Здається, тут немає стін, адже весь поверх складається з величезних вікон-вітражів. Моя рекомендація — обов'язково приходьте сюди у першій половині дня і в сонячну погоду. Тоді це місце — просто якась скринька скарбів. Все світиться. І уявіть, більшість вітражів у Сент-Шапелі збереглися з середини XIII століття. Це місце однозначно must see під час подорожі до Парижу.

Далі я рекомендую прогулятися до крайньої точки острова та скверу Вер-Галан. Ось чим для мене чудовий цей сквер? Тим, що, з одного боку, він просто в епіцентрі всіх туристичних місць, а з іншого — до нього нікому справи з туристів немає. Це таке суто паризьке місце, куди приходять місцеві на пікнічок, перепочити, поїсти, полежати на траві.

За адресою вулиця Бонапарта, 6 потрапляєш практично до раю парфумерії. Абсолютно приголомшливе місце — Officine Universelle Buly.

скріншот із відео
Фото: скріншот із відео

Хоча цей бутік і виглядає вінтажним, але відкрили його у 2014 році як відродження справи відомого французького парфумера Жана Вінсента Буллі. Є окрема колекція, яку зробили у колаборації із Лувром. Вісім парфумерів розробили аромат для картини або скульптури, що їм сподобалася. Тут точно можна сказати, чим пахне Лувр.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За цінами: гель для душу коштує 40 євро. Але навіть просто зазирнути – це захват.

Латинський квартал — це таке велике туристичне кохання. Тут купа закладів на різний гаманець. Є піцерії, забігайлівки, французькі ресторанчики. Можна поїсти млинці. Знаходиться він на лівому березі Сени. І воістину це місце – суміш епох та культур. Як на мене, Латинський квартал ідеальний для життя у столиці.

Латинський квартал (Фото: скріншот із відео)
Латинський квартал / Фото: скріншот із відео

На тому самому березі розкинувся Люксембурзький сад. Шикарне місце для відпочинку на тлі великих клумб та палацу, в якому сьогодні засідає французький сенат. Усі щось репетирують. Хтось грає на музичних інструментах. Люди гуляють із дітьми та відпочивають на пікніках.

скріншот із відео
Фото: скріншот із відео

На четвертий свій приїзд до Парижа я вирішила нарешті вперше покататися Сеною на кораблику.

Якщо ви купуватимете квиток тут, у касі — він коштуватиме цілих 19 євро. Тому я пропоную зробити це онлайн та купити його за 17 євро. Будь ласка, на 24 години. В кінці ви отримуєте лист з QR-кодом. І найсмішніше, що його потрібно обміняти на реальний квиток у касі.

Прогулянки Сеною у Парижі пропонують близько п'яти компаній. У всіх ціни плюс-мінус схожі – 15-20 євро. Але розповідаю, чому варто вибрати саме компанію Batobus. Їх прогулянка — це не екскурсія на дві години, а аналог автобусу Hop-On Hop-Off. Як і автобус, кораблик ходить по колу та робить зупинки біля всіх визначних пам'яток. На будь-якій зупинці можна вийти, а потім знову зайти і так протягом доби. Але тут теж є свій підступ. Тому що я собі як уявляла: 24 години, значить, я можу собі купити, припустимо, о 12 дня квиток, попливти, і наступного дня рано-вранці, о 9 ранку піти ще покататися. Але нічого подібного. Тому що вони відкриваються лише об 11:40 та до 18:30. Тому це, власне, весь ваш період часу, а ніякі не написані на сайті 24 години.

Перша зупинка, на якій вийду – це Лувр . Квиток у Лувр коштує 17 євро, і це поки що не входить до мого бюджету. Тож у мене є альтернативне, безкоштовне і не менш вражаюче рішення. Я зупинилася на Площі Злагоди. Тому що тут знаходиться мій улюблений музей у Парижі ever. Називається він Оранжері. І це точно не перше місце, куди йдуть дивитися на мистецтво у Парижі. Але повірте, всередині справжня скарбниця.

Музей Оранжері (Фото: скріншот із відео)
Музей Оранжері / Фото: скріншот із відео

Сюди, в Оранжері теж можна потрапити безкоштовно першої неділі місяця. Але що треба знати? Зараз усі квитки потрібно брати онлайн, навіть цей безкоштовний. Заходьте на сайт Оранжері, бажано за тиждень щонайменше до цього безкоштовного дня. І там замовляєте за 0 євро конкретний квиток під першу неділю місяця. Мікро-лайфхак: якщо ви не знаєте, як знайти офіційний музейний сайт, то просто в Google переходьте на квитки.

Тут дві величезні овальні зали, по периметру яких розташовані роботи Моне. Кажуть, що Оранжері — це музей для вже дуже досвідчених любителів мистецтва, які багато бачили. Так от, навіть вони тут будуть вражені та отримають натхнення. Ефект, якого хотіли досягти ось таким розташуванням картин — це максимальне занурення.

Коли я вперше опинилася у цих залах, головне питання, яке мене цікавило: як так вийшло, що картини ідеально вписуються у стіни цієї будівлі? Так ось, з'ясувалося, що Клод Моне був другом прем'єр-міністра і будівлю Оранжері просто перебудували під ці роботи. Більше того, верхнє світло тут натуральне, і настільки воно правильно падає, як у реальному житті на лілії.

На мінус першому поверсі розмістилася вся богема, яка творила у Парижі на початку ХХ століття. Пікассо, Модільяні чи ось, наприклад, Моріс Утрілло. До речі, свою назву музей Оранжері отримав завдяки будівлі, де він розташований. Колись це була королівська оранжерея.

Зараз для того, щоб кудись потрапити: до кафе, до музею, власне, на кораблик — потрібно в Парижі обов'язково пред'являти сертифікат про вакцинацію. Сканують зазвичай QR-код, тобто він не потрібний у друкованому варіанті. Лише в електронному. Але QR-код повинен бути обов'язково. Або щоразу потрібно здавати ПЛР-тест.

Топ-6 вулиць для красивих фото з Ейфелевою вежею

  1. Rue de l'Université — це перша вуличка. Вона знаходиться прямо поряд із вежею. Тому вона найпопулярніша. Приходити сюди краще все ж таки в першій половині дня, щоб не було пересвіту. До точки номер два нам йти лише три хвилини.
  2. Наступний спот — Rue de Monttessuy.
  3. Rue Saint-Dominique.
  4. І маленька Rue de Buenos Aires . Ось тут дуже гарно.
  5. Далі вирушаю на міст Бір-Хакейм — Pont de Bir-Hakeim . До речі, проїжджаючи ним метро (це шоста гілка), можна помилуватися вежею.
  6. І остання локація — Av. de Camoens.

У мене далі за планом Монмартр . Культове місце на Монмартрі — звичайно ж, кафе-брассері Два млини. Якщо що, ціни тут стандартно паризькі. Жодних супервисоких цінників немає.

Отже, Монмартр. Один із найвідоміших районів Парижа. Тут жили та живуть відомі художники, артисти, музиканти, митці. Туристів сюди тягне колорит, багата історія і те, що цей район неодноразово ставав героєм фільмів про Париж.

Стіна Любові. З'явилася Стіна кохання на Монмартрі порівняно недавно. Саме завдяки молодим художникам. Ідея в тому, що всесвітньому коханню заважають лише мови. Тут «Я люблю тебе» написано більш ніж 200 мовами.

Стіна Любові (Фото: скріншот із відео)
Стіна Любові / Фото: скріншот із відео

Приготуйтеся, що Монмартр - це завжди йти вгору сходами, тому що це найвищий пагорб у Парижі. Власне, єдиний. 130 метрів заввишки.

Топ-3 знакових місця Монмартру

1. Ось триповерхова будівля, яка мені цікава. На табличці вказано, що тут, у цій будівлі була студія Пікассо. Це правда. Це перше місце, де він жив, коли переїхав до Парижа, перші п'ять років. Але заради справедливості треба сказати, що тут жив не лише він із художників. Це був цілий гуртожиток, найвідоміший на Монмартрі. Називалося Bateau-Lavoir, «Плавуча пральня» у перекладі, де жили багато інших художників. Наприклад, Модільяні, людина, з якою конкурував Пікассо. Кажуть, що коли Пікассо повертався ночами, після того, як пересидів у всіх можливих шинках на Монмартрі, він повідомляв своїх сусідів про своє прибуття пострілами з револьверів.

2. А ось на вигляд звичайне кафе La Maison Rose у французькому стилі. Якось Моріс Утрілло, художник з Монмартра вкотре повертався на світанку додому. Побачив цей кутовий будинок. Дивиться — він у променях сонця чудово підсвічений рожевим кольором, схід сонця. І він подумав, що такою будівля має бути завжди. Взяв рожеву фарбу та перефарбував будинок. Уявіть собі здивування господаря, коли він прокинувся, а його дім став із білого рожевим. Будиночок, до речі, кілька разів перефарбовували. Але зрештою повернули рожевий. І це головна визначна пам'ятка Монмартру.

La Maison Rose (Фото: скріншот із відео)
La Maison Rose / Фото: скріншот із відео

3. І третій культовий будинок Монмартру. Тут зараз якраз знаходиться Музей району. Я заходити до музею не буду, бо вхід коштує 13 євро. Не за бюджетом вже. Але знайте, що там є виноградник, єдиний на Монмартрі. У цій будівлі жив і Ренуар, і згодом ще багато інших художників. У тому числі той самий Моріс Утрілло, який зробив будинок рожевим. Його мама була натурницею та художницею. Писали її натуру багато знаменитостей, у тому числі Ренуар, Дега та інші.

Фінальна точка Монмартра — це красень Сакре-Кер .

Базиліка Сакре-Кер (Фото: скріншот із відео)
Базиліка Сакре-Кер / Фото: скріншот із відео

Якщо захочете небанальну, не turistic фото із Сакре-Кером, то це сквер. Ось назва скверу — Marcel Bleustein Blanchet. Іти від Сакре-Кера рівно одну хвилину.

Топ-3 безкоштовних оглядових майданчиків у Парижі

1. Центр арабського світу. Найцікавіша будівля, збудована у 70-ті роки минулого століття. Днями всередині проходив показ Fashion Week. Вид тут просто magnifique! Ці паризькі сірі дахи ні з чим не сплутаєш. І вони просто заворожують щоразу.

2. Галерея Лафайєт.

3. Галерея Прентам. Дах галереї одного з найстаріших універмагів Парижа знаходиться буквально за два кроки від Лафайєта. Про це місце точно знають значно менше, ніж про терасу галереї Лафайєт. Тут менше людей. Нагорі є ресторанчик демократичніший і дорожчий. Можна вибрати, можна просто прийти та подивитися. Як на мене, ідеальне місце для вечора у Парижі.

скріншот із відео
Фото: скріншот із відео
Показати ще новини
Радіо NV
X