Мистецтво подорожувати економно: як придбати авіаквиток дешевше

© Syda_Productions/depositphotos.com
Безумовно, подорожувати економно – це ціла наука. Пропонуємо опанувати її в межах спецпроекту за допомогою простих правил, порад і рекомендацій!
Правило 1. Купуйте квитки заздалегідь
Спілкуючись із іноземцем, досить часто можна почути, що цього літа він збирається до Непалу, взимку – до Фінляндії, а наступного літа – до Монголії. Причому поїздка до Монголії (не кажучи про Непал і Фінляндію),вже не тільки заброньована, але й оплачена.
Для європейців це норма: саме поняття «планувати заздалегідь» кардинально відрізняється у них і у нас. Може, тому і подорожувати світом рядовим англійцям і німцям вдається набагато більше, ніж нашим співвітчизникам. І справа не тільки в тому, що звичка планувати все наперед допомагає цьому «всьому» здійснитися, справа ще й в істотній економії.
Тур до Монголії, сплачений за рік до вильоту, явно коштуватиме, як мінімум, удвічі дешевше, ніж купований за кілька місяців. Щоб у цьому переконатися, достатньо зайти на сайт будь-якої авіакомпанії та порівняти ціни квитків на той самий рейс, що вилітає за тиждень і за півроку. У більшості випадків різниця буде дуже відчутною. У національного перевізника МАУ, наприклад, знижка на квиток, придбаний за 5 місяців до вильоту, становитиме 50% від тарифу, за 4 місяці – 35%, за 3 місяці – 25%. Спеціальні smart-тарифи діють для чималої кількості напрямів.

Правило 2. Ловіть знижки та спецпропозиції
Час від часу всі ми натикаємося на інформацію про «розпродаж» авіаквитків за нереально низькими цінами. Приводи можуть бути найрізноманітніші: від ювілею авіакомпанії до акції, приуроченої до «низького сезону». Відстежуйте такі розпродажі: підпишіться на розсилки авіакомпаній і сайтів-пошукачів, слідкуйте за повідомленнями в соцмережах тощо.
Так, купити квиток за 10 євро можна. Але треба розуміти, що на одному рейсі опиниться лише кілька щасливчиків, які встигли на «атракціон небаченої щедрості». Інші ж пасажири віддали за квиток 200, 300 і більше євро – в залежності від часу купівлі та обраного тарифу. Тож, якщо хочете істотно заощадити, ловіть момент і вирішуйте оперативно. І врахуйте, що в авіакомпаній є і постійні акції. У МАУ, наприклад, вже кілька років діє програма Персональна пропозиція, в межах якої можна отримати знижку від 5% до 33% від тарифу на честь дня народження, річниці весілля та інших приємних подій. Знижка на переліт у весільну подорож також передбачена.
Правило 3. Беріть участь у програмах лояльності
Усі компанії люблять своїх постійних клієнтів і намагаються всіляко заохочувати їх. Ми вже так звикли до карток магазинів, ресторанів, спортклубів, заправок тощо, що сприймаємо це як належне. А починалося все саме з авіакомпанії – принаймні, в Україні - програма лояльності МАУ для пасажирів, які часто літають, Panorama Club діє з 1996 року.
Подібні «клуби» є практично в усіх великих перевізників: Miles & More у Lufthansa, Flying Blue у KLM і т. д. Система скрізь приблизно однакова: за кожен переліт член клубу отримує особливу «валюту» – бонусні «милі», які потім може використовувати на свій розсуд. Можна накопичувати милі, щоб з часом отримати нагородний квиток, можна розплачуватися ними за перевезення додаткового місця багажу, за зміну дати вильоту або за підвищення класу обслуговування тощо. Крім того, членство в клубі дає можливість користуватися знижками на послуги партнерів авіакомпанії, список яких досить широкий. Зазвичай це готелі, ресторани, агентства Rent a Car, а також міжнародні системи бронювання на кшталт Booking.com. Під час планування подорожі такі додаткові бонуси можуть виявитися дуже корисними.

Правило 4. Не бійтеся літати з пересадками
Якщо вам треба потрапити, наприклад, з Києва до Барселони та при цьому заощадити, не обмежуйтеся порівнянням цін на прямі рейси різних авіакомпаній. Переліт з пересадкою завжди дешевше прямого – це непорушний принцип ціноутворення в авіації. А переліт з двома пересадками за якимось складним і звивистим маршрутом (наприклад, Київ – Вільнюс – Мілан – Барселона) може виявитися ще вигіднішим.
Вивчайте варіанти: ви здивуєтеся, як багато їх виявиться. Врахуйте, що маршрут із зручним коротким стикуванням часто дорожчий, ніж маршрут зі стикуванням, що вимагає відбути ніч в аеропорту. Але якщо вас не бентежать подібні дрібниці та ви прекрасно переведете час у компанії улюбленого гаджета, можете вибирати і такий багатоступінчастий варіант. Слід пам'ятати, що краще оформити весь свій маршрут одним бронюванням і мати єдиний – наскрізний квиток, а не кілька окремих, стикованих «вручну». Це врятує вас від непередбачених ситуацій, які можуть виникнути в дорозі.
Дізнатися більше про те, як заощадити на авіаперельоті, ви зможете в другій частині нашої добірки рад, яка вийде найближчим часом на НВ.
- Читайте також: Словник авіатуриста: вивчаємо матчастину
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life