Подорож землями мая. Все про Мексику, туристичну і «місцеву»: кухня, мова, карантин, стародавні артефакти
Артефактів стародавньої цивілізації мая віком кілька тисяч років тут удосталь, що багато з них місцеві жителі просто тримають у своїх дворах і використовують у побутових цілях, розповідає Максим Нефьодов, який побував у Мексиці.
Максим Нефьодов
Розповідати про Мексику загалом — невдячна робота. Це величезна країна, і 31 її штат, з яких мені довелося відвідати тільки п’ять, відрізняються один від одного кліматом, мовою і культурою. Так, мексиканський Юкатан — це джунглі, де живуть багато людей, які називають себе нащадками народу мая і говорять юкатекською групою мов.
Коли ж ти прилітаєш в Оахаку, то зустрічаєшся з Мексикою, ближчою до наших уявлень: іспаномовною, сухою, зі старими кварталами і соборами, збудованими іспанськими конкістадорами.
У країні помітний не тільки мовний, а й статусний поділ суспільства. Мексиканська економіка входить до топ-20 світових економік, але в маленьких селах стоять будинки — бетонні коробки із земляною долівкою і з вікнами без скла, господарі яких сплять у гамаках і живуть украй бідно. Водночас у Мексиці багато міст із добре розвиненою інфраструктурою, багато грошей витрачається на наукові дослідження і добре розвинена промисловість.
Мексику вважають кримінальною країною, але для туристичних районів таке її сприйняття дещо перебільшене. Звісно, є північ країни і райони міст, де туристам ходити не варто, але загалом, якщо ви не смітите готівкою, не носите величезну кількість золотих прикрас і не заглиблюєтеся у підворіття, все відносно спокійно.