Просте життя на Фуліду. Як виглядає відпочинок на Мальдівах за 50 доларів в день
Одна згадка про білосніжний пісочок і кришталево чисту воду Мальдівських островів змушує задуматися про тризначні доларові банкноти.
Часта думка, що ціна відпочинку на баунті-території в Індійському океані неймовірно висока, а путівку на 10 днів можуть придбати тільки люди з несусвітнім рівнем заробітку. Звичайно, частково воно правдиве, бо так можна сказати про будь-яку курортну країну. Однак приклавши певну кількість зусиль, можна знайти і бюджетні пропозиції.
Розповідаємо, як побували і чим займалися на острові Фуліду автори Youtube-каналу Mike & Nicole — блогери Майк і Ніколь Лінд. Вони — підприємці, мандрівники, які відвідали понад 50 країн, інтернаціональна пара: Майк родом з Білорусі, а Ніколь — українка. Про всі свої поїздки блогери жваво і з гумором розповідають на каналі і діляться корисними лайфхаками.
Острів Фуліду знаходиться всього в годині їзди від міжнародного аеропорту Мале, якщо добиратися на катері. Це тихий центр місцевого туризму, який дає в повній мірі відчути смак справжнього Мальдівського життя. Фуліду — це хороша альтернатива більш забудованим островам. Він хороший тим, що зберігає в собі шарм сільського острівного життя.
Майк і Ніколь заселилися в готель Thundi, де звичайний номер площею 14 кв.м. обходиться в 100$ на добу на двох, тобто 50$ з людини. У номері є ванна кімната на 5 кв.м. з феном, мильними приладдям, банними і пляжними рушниками. Крім того, в номері є невеликий балкон, де можна затишно поснідати або романтично повечеряти, зустріти світанок або провести захід. Також зі зручностей — ліжко розміру queen-size, містка шафа з вішалками і полицями, міні-бар, кондиціонер, вентилятор.
В хвилинах ходьби розташований місцевий пляж. Довгі піщані доріжки, де можна добре прогулятися або розслабитися на рушнику, кристально бірюзове море для снорклінгу і дайвінгу. Умови цілком привабливі і не потребують великих ресурсів.

Мальдіви на карті

Снорклінг і дайвінг на Мальдівах
Прямо при готелі є величезний перелік розваг. Наприклад, снорклінг Shark Point. Формат снорклінг-турів дозволять поплавати з китовими акулами. На практиці це ніжні гіганти, які плавають повільно і спокійно по поверхні, дозволяючи туристам плисти поруч і торкатися до них. Ці істоти дуже доброзичливі і не їдять ссавців. Дві години незвичайної розваги обійдуться в 55$ за людину.
Ще один варіант снорклінг-туру — плавання з дельфінами в їх природному середовищі. Вважається, що воно покращує загальний стан людини і підвищує концентрацію уваги. До речі, плавати з дельфінами хлопці радять в спеціальному спортивному купальнику або, як мінімум, щільно сидячим по фігурі, адже одяг може злетіти, коли «доктор» помчить вас морськими просторами. Також триває 2 години, коштує 70$.

Найпростіший варіант морської прогулянки з маскою і дихальною трубкою — це знайомство з дрібними морськими мешканцями, їхніми будинками і їх середовищем тривалістю 1 година і вартістю 25$. А ще готель організовує плавання з мантами, черепахами і навіть нічну риболовлю. Але і це ще не все — Майк і Ніколь показали екскурсію на затонулий корабель, до слова, також від готелю.

Один день з корінним мальдівцем
Свіжий випуск влогу Mike & Nicole вийшов в новому форматі - Один день з… Його героєм став корінний житель Мальдівських островів — Заміко. Він починав заробляти з риболовлі, а сьогодні створив бізнес, який приносить йому тисячі доларів.
Сьогодні Заміко починає роботу в дайвінг центрі Murakabay приблизно о 8:00. Щодня він відправляє «на дно» 2−3 групи. Заміко допомагає брат Яко — це сімейний бізнес. Двері дайвінг-центру не закриваються: всі один одного знають, довіряють і живуть як одна велика родина.
Заміко народився в 1988 році на одному з Мальдівських островів, в 12 років переїхав на сусідній острів, а вже звідти перебрався на Малі за освітою і новими ідеями.
«Рибалив разом з татом — тоді йому було вже 68 років, а мені 16. У той час всі на острові рибалили, ловили тунець, в основному робили це сім'ями. Це був наш головний заробіток, я дуже хотів допомогти своїм батькам. Завдяки цьому заняттю я відвідав понад 176 островів. Є кілька островів, які я ще не відвідав, але незабаром я це виправлю», — сміючись, каже Заміко.
Через шість років рибальства Заміко поїхав вчитися, а коли повернувся, його майже відразу відібрали до складу мерії. На той момент йому було 24 роки. «Поки я працював в мерії, ми з моїм батьком і братами побудували 33 вілли. Повністю своїми руками, навіть стіни», — поділився Заміко. — «Моя мрія — передати свої знання громаді. Я дуже хочу допомагати їй при будь-яких обставинах».
- Справжній рай. На Мальдівах повністю забороняють пакети, соломки та інший одноразовий пластик
- Великий і різний. Як живе Стамбул у XXI столітті — від районів із гей-клубами до релігійних гетто
- Поліція на Ferrari. 18 фактів, які ви могли не знати про Дубай, де в цьому році пройде Всесвітня виставка Експо 2020