На довгі вихідні у березні. 8 захоплюючих маршрутів та локацій України
Подорож — найкраще рішення, щоб відволіктися від рутини. НВ зібрав кілька цікавих напрямків.
Ще у 2020 році ми зрозуміли: щоб організувати захоплюючу подорож, не обов’язково летіти за кордон. В Україні є безліч популярних і не дуже локацій, які легко конкурують із топовими пам’ятками Європи.
Навесні на українців чекають довгі вихідні з 5 по 8 березня включно. Тому збирайте рюкзак і прямуйте по одному з весняних маршрутів Україною.
Маршрут Житомирською трасою: Середньовіччя та рибний ринок
Самчики — Старокостянтинів — Меджибіж — Летичів — Вінниця
Для такої поїздки потрібні сили і як мінімум два вільні дні: маршрут старовинними замками Поділля нелегкий, але припаде до душі любителям історії та ефектних знімків. У плані маршруту кілька старовинних замків, де можна зробити гарні фотосесії, великий рибний ринок у Летичеві, де можна купити не лише свіжу рибу, а й спробувати місцеві котлети з коропа. Маршрут закінчується у Вінниці з видом на співаючі фонтани.
Бакота
«Ще один дуже крутий напрямок для подорожі — це Хмельницька область. Окрім Кам’янця-Подільського варто відвідати Бакоту. Дуже круто, що можна подорожувати у форматі річкової подорожі із села Велике Устя до Бакоти — там курсують човники як великі, так і маленькі. Це дуже мальовничий маршрут», — радить Альона Деньга, засновниця проєкту Ветер дует.
Також після цього можна відвідати Кам’янець-Подільський, де є багато туристичних локацій.

Бориспільський маршрут: суперрибалка та місто-музей
Поїздка вздовж Дніпра — ферма Кійлівська Асканія — заміський комплекс Selfish Club — Переяслав
Цей маршрут легкий, спокійний і варіативний: у вашому розпорядженні кілька варіантів маршрутів, у тому числі вздовж Дніпра, відвідування страусиної ферми, великого комплексу, де можна порибалити з експертами, а також Переяслав із 25 музеями на будь-який смак.
Розлив Десни
«Річка розливається на кілька кілометрів завширшки, утворюючи різні заплави, озера, острівці. Це просто неймовірно спостерігати з оглядових майданчиків, яких на Чернігівщині достатньо. Тому дуже рекомендую вносити до своїх тревел-планів на весну поїздку саме до Чернігівської області, щоб подивитися на розлив Десни», — порадила Олена Деньга, засновниця проєкту Ветер дует.

Sustainable tourism у Хмельницькій області
Якщо вам набридли досить базові маршрути в Одесу, Львів і Умань, вирушайте до Хмельницької області. Тут є цілий sustainable-маршрут, спланований Glossary. У програмі врятований маєток, парк із водоспадом, лендарт, старовинний костел і ферма.
Херсонщина
«Для довгих вихідних я б порадив маршрут Херсонщиною: Асканія-Нова — Арабатська Стрілка — Рожеве озеро та дегустація вина у сімейній виноробні Курінь. Таким чином можна побувати з екскурсією у заповіднику та знайти Instagram-локації на Рожевому озері», — розповів Володимир Царук, заступник голови комітету туризму торгівельно-промислової палати України.

Буцький каньйон
«Нещодавно відкрив для себе скелелазіння та відвідав Буцький каньйон. Це лише за дві години їзди від Києва в напрямку Одеси, але там відкриваються неймовірні краєвиди. І якщо ви знайдете когось, хто зможе бути вашим інструктором і не відмовиться полазити з вами по скелях, це взагалі ідеально. Однак, там майже ніде поїсти, тож їжу краще брати з собою. Там же можна, взявши намети, і заночувати», — розповів НВ Олександр Педан.
Шарівський палац (Харківська область)
У пошуках замків усі зазвичай їдуть у західному напрямку, проте унікальні та вражаючі локації є і на сході. Цей, збудований наприкінці XIX століття, замок називають «цукровим замком», адже ним володів цукрозаводчик Леопольд Кеніг. Замок повністю зведений із білого каменю у неоготичному стилі.