Бути аполітичним тут — поганий тон. Правила життя Ізраїлю
Більше половини аутсорсу ізраїльські IT-компанії віддають українцям, яких тут цінують як сильних фахівців. І якщо недавно наших співвітчизників тут вважали дешевими працівниками, то зараз їм платять, як європейцям, розповідає НВ Альона Новгородська, яка живе і працює в Ізраїлі.
Альона Новгородська
П ерше, з чим зустрічаєшся в Ізраїлі, — це принцип обнулення. Для місцевого жителя неважливо, яким був твій статус до переїзду в Ізраїль. Тут можна зустріти інженера з 30-річним стажем роботи, який розкладає фрукти в супермаркеті, й молодого хлопця-репатріанта без досвіду, який за кілька років організував бізнес із вантажоперевезень і вже досить твердо стоїть на ногах.
«Ким ти працюєш в Ізраїлі?» — головне запитання тут.
В Ізраїлі поганий тон бути аполітичним. Ізраїльтяни — дуже галасливі, емоційні люди, особливо коли справа стосується політики. Неважливо, яка у тебе політична позиція, неважливо, за правих ти, за лівих або за центристів. Ти маєш розуміти, що відбувається сьогодні у країні, аналізувати порядок денний, читати статті. Якщо запитують твою думку, ти її висловлюєш, і її приймають, але якщо ти кажеш «я поза політикою», це сприймається як відверте невігластво. Як тобі може бути все одно, що відбувається у твоїй країні?
Українці часто критикують свою країну, і за кордоном зокрема. В Ізраїлі все не так: усередині країни ти можеш лаяти що завгодно і кого завгодно, але як тільки ізраїльтянин виїжджає за кордон, він говорить про батьківщину тільки хороше.