Незвідана Індонезія. Найдорожча кава, острови забутої війни і всевладна природа
У містечку Банда-Ачег на острові Пулау Вех через 15 років після руйнівного цунамі на даху одного з будинків стоїть рибальський човен. Розповідають, що рибалка, який задрімав у ньому, проспав усе цунамі, й тоді спочатку не второпав, що сталося.
Вікторія Торяник
«Як твій дайвінг сьогодні, Джо? Що чудового ти побачив на іншій частині острова, Кириле?» — вечеря у Фредді завжди починається однаково. Худенький дідусь років 70 у вицвілому під яскравим сонцем одягу й кухонному фартусі зупиняється посеред зали з планшеткою в руках. Знаючи на імена усіх постояльців свого готелю, що складається з 25 бунгало, він методично рухається списком. Потім також скрупульозно розповідає, страви якої країни сьогодні подаватимуть, із чого і як вони приготовлені.
Люди з усього світу прилітають до Фредді на казковий острів Пулау Вех за ось цією незвичайною сімейною атмосферою, за неймовірно бірюзовим морем із пустельними пляжами. Букінг розписаний на три місяці наперед. І це єдине місце з 20+ країн і сотні міст, куди ми повернулися вдруге.
Пулау Вех — вулканічний острів на північному заході Суматри на відстані півтора години їзди на швидкісному катері. Зараз цей острів — одне з топових місць у світі для дайвінгу. Територія на стику Андаманського моря й Індійського океану — морський заповідник із багатим підводним світом, але доступ у туристів до цих райських земель з’явився зовсім недавно. За розповідями місцевих жителів, острів Суматра 30 років страждав від громадянської війни, за порушення комендантської години людей розстрілювали просто на вулиці, не було ані освіти, ані медицини. Забутою війною називали цей військовий конфлікт, в який міжнародні організації воліли не втручатися. І тоді втрутилася природа.