Хитрощі досвідченого туриста: правила економної авіаподорожі

© luengo_ua/depositphotos.com
У межах спецпроекту продовжуємо планувати відпочинок і опановувати мистецтво подорожувати економно. У першій частині матеріалу ми дізналися, що заощадити на квитку дозволять знижки, програми лояльності, перельоти з пересадкою, а також купівля авіаквитків заздалегідь.
Про те, які ще хитрощі допоможуть придбати квитки дешевше, читайте у другій частині матеріалу.

Правило 5. Купуйте квиток в обидва боки
Все просто: квиток в обидва боки завжди дешевший, ніж два окремі квитки туди і назад. Причому це стосується і випадків, коли вилітати назад ви плануєте не з того міста, в яке прилетіли. Перевірте ціну на сайті перевізника, вибравши опцію multi-city. Якщо ж ви не знаєте дату свого повернення, обов'язково порадьтеся зі співробітником авіакомпанії, який квиток краще взяти. Тарифи бувають різні, розібратися в усіх тонкощах досить складно, тому підбір оптимального варіанту краще довірити професіоналам.
Правило 6. Будьте готові рухати дати поїздки
Шукаючи квиток на сайті, не ігноруйте опцію +/- 3 дні. Розширюйте діапазон дат вильоту і прильоту – і відразу отримаєте більше цінових пропозицій. Аналогічне правило чинне, до речі, й для бронювання готелів. І врахуйте, що за статистикою найнижчі ціни – в середині тижня, а найвищі – в кінці й на початку. Це зрозуміло: багато хто відлітає кудись на вихідні або, навпаки, повертається додому.
Правило 7. Уникайте національних свят і шкільних канікул
Як би ви не рухали дати, отримати дешеві квитки на період новорічних або травневих свят вам навряд чи вдасться. Хіба що ви завбачливо забронюєте переліт за багато місяців. У так званий «високий сезон» ціни підскакують – не тільки на квитки, але й на готелі, прокат автомобілів, екскурсії, тобто на весь спектр туристичних послуг.
Так, можна випадково схопити гарячий тур в останній момент, але це як пощастить. А ті, хто подорожує «в протипотоці», економлять гарантовано. Всі колеги вже повернулися з травневих і стали до роботи? Чудово! Значить, саме час зникнути на тиждень.
Правило 8. Не літайте в «години пік»
В аеропортах зазвичай два «години пік»: ранкова й вечірня. Знову ж таки, краще літати «в протипотоці». Рейси, що вилітають пізно ввечері й прибувають у пункт призначення вночі, зазвичай користуються меншим попитом. Летите до друзів, які готові вас зустріти в аеропорту в будь-який час доби? Тоді немає проблем!

Правило 9. Відмовтеся від непотрібних вам послуг
Шукайте тарифи, які включають мінімальний набір послуг, щоб платити тільки за те, що вам дійсно потрібно. Тарифи без багажу, без харчування є сьогодні не тільки у лоукостів, але й у класичних перевізників. Купуйте квитки і реєструйтеся онлайн, не претендуйте на найкомфортніші місця в салоні, за які доведеться доплатити. Беріть з собою мінімум речей, які містяться в ручну поклажу. А смачний перекус, до речі, можна не тільки взяти з дому, але і замовити заздалегідь на сайті перевізника: це коштуватиме дешевше, ніж якщо купувати на борту.
Правило 10. Купуйте квитки онлайн
Купівля на сайті не тільки позбавить вас сплати сервісного збору, але і дозволить отримати від перевізника додаткові бонуси: милі за бронювання готелю, оренду машини, оформлення страховки тощо. До того ж бронювання, зроблене безпосередньо на сайті, перебуває під постійним контролем працівників авіакомпанії в режимі 24/7/365. А це означає, що з вами відразу зв'яжуться у разі виникнення будь-яких непередбачених обставин і змін у розкладі. Звісно, якщо ви вкажете всі свої контакти: номер чинного мобільного телефону, е-мейл, а в ідеалі – ще й контакти в Viber, WhatsApp, Skype тощо. Повірте, це у ваших власних інтересах.

Дотримуйтесь цих порад, і подорожей у вашому житті стане набагато більше!
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life