Маленька Швейцарія. Чому вам варто відвідати Буцький каньйон
«Маленька Швейцарія» біля села Буки на Черкащині з кожним роком приваблює все більше людей.
Україна — багата на гарні міста і природні ландшафти країна. Місцевий туризм із кожним роком розвивається все більше, а за прогнозами експертів у 2020 році буде бум подорожей країною. Мало хто зважаться поїхати в тривалі поїздки за кордон, але відпочити можна і в Україні. Одне з унікальних місць в Україні - мальовничий Буцький каньйон, який розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки. Не варто його плутати з Буками в Київській області, де розташований ландшафтний парк, а не каньйон, це інші Буки.

Отже, що варто знати про поїздку в Буцький каньйон:
- що подивитися
- як дістатися до каньйону
- де зупинитися
- що не розкажуть у путівниках
Буцький каньйон: що подивитися
Скельний каньйон на річці Гірський Тікич називають «маленькою Швейцарією» через неймовірні види. Це місце унікальне ще тим, що граніти каньйону часів Протерозойської ери — їм близько двох млрд років.
Буцький каньйон ідеально підходить для скелелазів і любителів рафтингу — довжиною каньйон приблизно в 5 км і досить вузький. Байдарки можна взяти на прокат, а траси для скелелазіння є різного ступеня складності - більш легкі для любителів і складні для профі.
Також Буцький каньйон прекрасно підходить для спокійного відпочинку і пікніків з прекрасними видами або просто прогулянок мальовничою місцевістю.
Буцький каньйон знаменитий ще й тим, що тут була побудована перша в Україні гідроелектростанція. Зараз вона не функціонує, від неї залишилися лише руїни і гребля.

Буцький каньйон: як дістатися
Буцький каньйон розташований в Черкаській області недалеко від села Буки. Дорога від Києва становить 185 км і займе 2,5−3 години. З Києва доїхати можна на авто або рейсовому автобусі з центрального автовокзалу. Їхати потрібно по Одеській трасі до Жашкова, а потім ще 35 км до села Буки в сторону Вороного і Червоного Кута на автобусах, які проходять повз. Також можна їхати не через Жашків, а через село Маньківка — дорога буде довшою, але без безлічі ям. Також до Буцького каньйону можна дістатися в складі екскурсійної групи. Цей варіант буде більш зручним, ніж самостійна поїздка на автобусі.
Буцький каньйон: де зупинитися
Буцький каньйон відомий перш за все як місце для кемпінгу, тому багато хто приїжджає з наметами і залишаються на ніч. Також можна знайти нічліг у місцевих жителів, які здають кімнати і будиночки. Або зупинитися недалеко від села Буки, наприклад, в Жашкові.
Буцький каньйон: що не розкажуть в путівниках
- З кожним роком Буцький каньйон приваблює все більше і більше туристів. У вихідні дні наплив людей досить великий, і якщо ви хочете насолодитися природою на самоті, потрібно приїжджати якомога раніше.
- Сміття — це ще одна проблема. Після великої кількості людей, залишається така ж кількість сміття.
- Наступною проблемою можна назвати відсутність якісних кафе і ресторанів. Їжу краще брати з собою.
- І якщо ви збираєтеся їхати в Буки для відпочинку з наметами, то варто уважно вивчити прогноз погоди. Так як у випадку дощу дістатися до кемпінгу буде складно — дорогу дуже розмиває.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.