Громадянське суспільство в особах. Тарас Вервега, співзасновник IT-компанії SoftServe — про те, як зробити доброчинність нормою

Тарас Вервега у SoftServe є також головою корпоративного благодійного фонду Відкриті очі (Фото:DR)
Тарас Вервега, співзасновник і член ради директорів української IT-компанії SoftServe, голова корпоративного благодійного фонду Відкриті очі відповів на п’ять запитань журналу НВ.
— Коротко охарактеризуйте свій благодійний проєкт?
— Ми прагнемо реалізовувати проєкти, які створюють певний вплив на якомога ширше коло людей і приносять результат, що в рази перевершує суми вкладених коштів. Ідея благодійного фонду Відкриті очі була в тому, щоб об'єднати активності, які здійснювала компанія, та структурувати цю діяльність, склавши докупи ресурси, які можемо виділити. Це і кошти, і людський потенціал із погляду прожект-менеджменту, креативності, підходів до впровадження проєктів, що ми використовуємо і в нашій професійній діяльності.
— Чому треба інвестувати в благодійність?
— У нашій державі є багато викликів, які бізнес зі своєю експертизою та ресурсами може допомогти вирішувати. За кожним окремим соціальним чи благодійним проєктом є окремі люди або ж цілі спільноти, для яких ця допомога є вирішальною. І кожен такий проєкт робить світ, у якому ми живемо, трошки кращим. Тому, якщо є можливість займатися благодійністю, це варто робити.
— Ваше найбільше досягнення в цій сфері?
— Одна з цілей фонду — залучити якомога більше наших працівників у сферу благодійності і допомоги. Гадаю, нам це вдається. Це і є найбільше досягнення нашої діяльності — доброчинність стає нормою.
Тисячі працівників залучені в ті чи інші проєкти не лише як благодійники, а й як волонтери. Дедалі більше тих, хто самостійно генерує проєкти. Наприклад, Open Tech. Це платформа, яку створили наші розробники для роботи pro bono [для суспільного добра]. Вони допомагають місту, суспільству, громадській організації чи конкретному соціальному закладу, створюючи різні додатки, сайти і програми.
— Який вплив має ваш проєкт на суспільство?
— На додачу до тих соціальних і благодійних проєктів, які служать громаді, ми будуємо таке середовище в SoftServe, де соціальна відповідальність, волонтерство та благодійність — це норма. У SoftServe вже працює понад 12 тис. людей, які поділяють ці цінності. Це одне з наших ключових досягнень.
— Чи є у вашого проєкту послідовники?
— Так, і ми радо ділимося досвідом та робимо проєкти у партнерстві з іншими компаніями з ІТ-сфери. У добрих справах немає конкуренції.
CV: Тарас Вервега
Закінчив Національний університет Львівська політехніка, також є випускником програми MBA Києво-Могилянської бізнес-школи. Співзасновник та член ради директорів компанії SoftServe, засновник і голова корпоративного благодійного фонду Відкриті очі. Член ради директорів Спілки українських підприємців.




Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу НВ — № 46 від 9 грудня 2021 року
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.