Підсолена вода, багаття на вулиці. Як вижити в будинку без газу, води, електроенергії та зв’язку

Анна Шевченко поливає свої квіти в уламках будинку в Ірпіні. (Фото:instagram.com/emilio_morenatti/)
Під час війни варто бути готовими залишитися без звичних умов життя. Про що варто пам’ятати, щоб вижити у будинку без базових комунальних потреб?
Надійні поради з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, як врятуватися від пожежі під час обстрілів та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як захистити житло від мародерів та багато іншого.
Якщо немає води
- Запасіться одноразовим посудом, аби не витрачати дорогоцінні запаси води на миття тарілок. Якщо треба вмитися, допоможуть вологі серветки, тонік для обличчя, для рук — антисептик.
- Для утримання води в організмі можна пити злегка підсолену воду.
- Не стидайтеся піти на вулицю в туалет або використати горщик. Так ви зекономите приблизно 10−15 літрів у зливному бачку.
- У крайньому випадку ви зможете очистити воду активованим вугіллям — вмарлю кладемо активоване вугілля, поміщаємо у воду та можна пити.
Якщо немає газу
- Для приготування їжі купіть вже зараз газовий примус чи спиртівку. Розрахуйте обсяг газу та закупіть сухий спирт.
- Не маєте примуса і треба підігріти воду? Поставте каструлю на дві вогнетривкі цеглини, на них — металеву пластину, а під неї пару свічок. Залиште на всю ніч. Зранку буде вода приблизно у 80 градусів. Хтось обов’язково має спостерігати за свічками, щоб не сталася пожежа.
- Розпалюйте на вулиці багаття. Підготуйте для нього дерев’яні меблі, вугілля, металевий посуд для приготування їжі, сірники, запальнички. Знайдіть мангал, фольгу та посуд з неї або зробіть яму в землі. Слідкуйте за вогнем! Не допускайте пожеж!
Якщо немає електроенергії та зв’язку
- Вимкніть всі електроприлади з розеток. Обов’язково купіть радіо на батарейках, щоб знати останні новини! Телефон та павербанк заряджайте при будь-якій нагоді. Економте заряд. Домовтеся з рідними виходити на зв’язок у конкретний час, наприклад, о 9-й ранку та вечора. Вмикайте телефон тільки у цей час.
- Спробуйте зарядити телефон за допомогою батарейок. Потрібен роз'єм для зарядки, 3 пальчикові батарейки, послідовно з'єднані між собою.
- Зникає зв’язок — пошукайте мережу на поверхах вище від землі, або переключіться на іншого оператора. В Україні зараз діє національний роумінг і цей перехід можна зробити цілком безкоштовно. Тарифи залишаться ті самі.
Як підключитись до мережі іншого оператора:
- Відключити автовибір мережі (на Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор. На iOS: Параметри — Стільникові дані - Вибір мережі.
- Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
- Якщо зареєструватися не вдалось, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
- Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.