Безпечна прогулянка з собакою в Києві. 5 правил, яких варто дотримуватися у воєнний час

Як гуляти з собакою під час війни (Фото:depositphotos/EvaGai)
Розглянемо тонкощі вигулу собак під час війни.
Нещодавно КМДА опублікувало перелік місць у Києві, яких варто уникати через загрозу мінування. Ці місця небезпечні для відвідувань, тож варто бути обережними та притримуватися правил безпеки.
А команда зоозахисної організації UAnimals нагадала правила прогулянки з чотирилапими в умовах війни. Бережіть себе та своїх улюбленців!
1. Обирайте знайомі та перевірені маршрути. За можливості, гуляйте асфальтованими дорогами в парках, де дозволено бути відвідувачам, або тими місцями, де добре видно шлях. Наприклад, нещодавно у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка в Києві піротехніки виявили чотири снаряди часів Другої світової війни.
2. Звертайте увагу на те, що ваш улюбленець обнюхує чи підбирає з землі. Вибухові пристрої можуть бути замаскованими під іграшки або мати незвичну форму, що зацікавить тварину. В разі виявлення підозрілого предмета варто звернутися в поліцію.
3. Не спускайте тварину з повідця. Собака може злякатися гучних звуків та втекти. Будь-який шум може злякати тварин, а налякані вони починають тікати і губляться. Побігти собака може в будь-яке небезпечне місце.
4. Перед прогулянкою вдягніть на тварину жетон з адресою, вашим телефоном чи QR-кодом. Або напишіть контактні данні на ошийнику. Це підвищить шанс чотирилапого потрапити додому, якщо той загубиться.
5. І просто нагадування для володарів чотирилапих — не забувайте прибирати за своїм вихованцем. Для цього існує багато аксесуарів: одноразових рукавичок, совків і лопаток, герметичних пакетів, контейнерів. Також краще мати при собі аптечку, на випадок непередбаченої ситуації, травми або бійки тварини. І не забувайте про воду, особливо зараз — влітку.
Нагадуємо історію, як українка 17 км несла великого собаку, щоб перетнути з ним кордон.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.