Нагадують про смерті та насильство. 10 акцій протесту у світі проти війни в Україні, що найбільше запам’яталися
Сьогодні, 14 квітня, 50 днів, як Росія розпочала війну проти України. Щодня у різних містах по всьому світу відбуваються акції протесту. НВ згадує найсильніші з них на сьогоднішній день.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
50 днів в Україні триває війна та 50 днів про неї не мовчать. Не мовчать як в Україні, так і в усьому світі. Акції протесту мало не щодня відбуваються у різних куточках світу. Їх збирають як українські біженці, які через агресію Росії проти України змушені були залишити свої домівки, українці, що постійно живуть за кордоном, так і небайдужі громадяни інших країн.
Кожна акція протесту реагує на нові і нові звірства росіян проти України. Якщо на самому початку війни акції були ходами проти війни, то зараз активісти реагують на кожен новий страшний злочин російського агресора проти українців: загибель дітей, бомбардування Маріупольського драматичного театру, масове вбивство людей у Бучі та інших передмістях та селах Києва та Чернігова, сексуальне насильство над жінками та дітьми, мародерство та пограбування українських будинків.
НВ зібрав 10 акцій протесту, проти війни в Україні, що найбільш запам’яталися, і які не дають світові забути про те, що відбувається в нашій країні.
Тель-Авів, Ізраїль
Перед посольством Росії в Ізраїлі відбувся антивоєнний перформанс, у якому взяли участь емігранти з України та Росії, які протестують проти війни, яку їхня країна розв’язала в Україні. Учасники перформансу одягнулися у білий одяг та змастили себе червоною фарбою, що символізує кров. Таким чином вони привернули увагу до того, що російський мир вбиває та ґвалтує жінок і дітей.

Таллінн, Естонія
Близько 20 жінок зібралися біля стін посольства РФ у Таллінні та влаштували акцію проти масових згвалтувань російськими окупантами українських жінок та дітей.

Краків, Польща
На площу Ринок у Кракові вийшли сотні українців — вони зв’язали собі руки та пофарбували себе червоною фарбою, що нагадує кров. Люди інсценували вбивства в Бучі, щоб нагадати, скільки страждання, болю та страху приносить Росія.

Вільнюс, Литва
Литовські художники провели перформанс Вплав. Вони пофарбували воду в одному із озер у червоний колір. Щоб привернути увагу до численних жертв війни в Україні, олімпійська чемпіонка з плавання Рута Мейлутіте перепливла озеро кольору крові. «Важливо, щоб жахи війни не стали нормою», — заявили організатори акції.

Тбілісі, Грузія
Грузинські активісти влаштували у Тбілісі флешмоб на згадку про жертв звірств Бучанської різанини в Україні, яка вразила світ на початку квітня. У звільнених від російських окупантів містах та селах Київської області українські військові виявили сотні вбитих мирних жителів, а також братські могили.

Львів, Україна
До колишньої будівлі консульства РФ у Львові активісти принесли унітази, монітори, собачу будку та інші речі, які російські військові крадуть із домівок українців на окупованих територіях. Вони стали символом мародерства та звірства росіян.


Прага, Чехія
Після бомбардування Маріупольського драматичного театру, написи Діти перед яким повідомляли російським окупантам, що будівлі знаходяться діти, у багатьох містах світу, серед яких Прага, Варшава, Щецін, Берлін та ін., перед театрами активісти зробили написи Діти на згадку про жертв варварського бомбардування.

Будапешт, Угорщина
У Будапешті поруч із пам’ятником загиблим угорським євреям Взуття на березі Дунаю активісти розмістили 300 пар ношеного жіночого та дитячого взуття — так тут звернули увагу на загибель людей внаслідок бомбардування Драматичного театру в Маріуполі, який служив притулком для городян, що лишилися у місті.

Варшава Польща
Під час візиту президента США Джо Байдена до Польщі у Варшаві пройшов багатотисячний мітинг на підтримку України. Учасники мітингу лягли на землю, нагадуючи про численні смерті українців.

Львів, Україна
У середині березня на площі ринок у Львові розставили 109 дитячих колясок на згадку про дітей, що загинули у війні, яку Росія розв’язала проти України. Станом на ранок 14 квітня в Україні, за даними Офісу генпрокурора України, загинуло 197 дітей і 351 дитина отримала серйозні поранення.
