5 порад, до яких варто дослухатись. Як безпечно повернутися додому після евакуації?

Про що варто пам’ятати, повертаючись до власної домівки (Фото:instagram.com/ivorprickett/)
Чи безпечно зараз повертатися, що треба перевірити, перед тим як їхати додому? Розповідаємо та закликаємо бути пильними та обережними.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Надійні поради з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, які продукти варто взяти з собою в укриття та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як врятуватися від пожежі під час обстрілів та багато іншого. Рубрика виходить щодня у 6-хвилинному міжпрограмному блоці на початку кожної години.
Сьогодні розповідаємо, які прості кроки допоможуть безпечніше повернутися додому після евакуації. Отже, про що варто пам’ятати, повертаючись до власної домівки?
1 Чи безпечно зараз повертатися? Інформацію можна дізнатися з повідомлень на сторінках місцевої влади. В кожному населеному пункті - своя ситуація. Якщо в місті або навколо точились бої, треба обов’язково почекати, поки відбудуться протидиверсійні заходи, розмінування, ремонт інфраструктури та перевірка поліцією житлових комплексів. До цього моменту повертатися небезпечно.
2 Якщо хтось з ваших сусідів не виїжджав чи вже повернувся, знайдіть номери телефонів і дізнайтесь про стан будинку та вашої квартири, чи є вода, газ, світло. Тільки після того, як розумітимете повну картину того, що відбувається — можна приймати рішення.
3 Якщо ви повертаєтесь на автівці, обирайте тільки офіційні шляхи! Орієнтуйтесь на мережу блок-постів ЗСУ або тероборони. Під час подорожі уточнюйте у них, чи безпечно рухатись далі, — ситуація в будь-який момент може змінитись.
4 В дорозі дотримуйтесь правил безпеки. Подорожуйте шляхами з твердим покриттям. Намагайтесь рухатись по сліду іншого транспортного засобу. Під час зупинок в жодному разі не сходьте в туалет на узбіччя та в кущі - територія, де точились бої, може бути замінована. З тієї ж причини категорично заборонено їхати ґрунтовими дорогами та лісовими стежками.
5 Діставшись домівки, перевірте, чи нема слідів мародерів або окупантів. Квартира може бути замінованою. Щось здається підозрілим? Дзвоніть в поліцію та МНС! Не заходьте до житла, поки вони не приїдуть. Спеціалісти перевірять, чи в помешканні безпечно.
Раніше ми розповідали, як відбувається впізнання і видача тіл в бучанському морзі.