Віце-прем'єрка Стефанішина розповіла, як працюють Центри допомоги для тих, хто виїхав з окупованих територій або зони бойових дій

Ольга Стефанішина — віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (Фото:Олександр Медведєв, NV)
Центри допомоги врятованим працюють в чотирьох містах України: Запоріжжі, Києві, Львові та Дніпрі. Невдовзі також планується відкриття п’ятого такого закладу, розповіла віце-прем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у інтерв'ю NV.
Клієнти таких Центрів — люди, внутрішньо переміщені особи, люди, які виїжджали з тимчасово окупованих територій або з регіонів, де ведуться бойові дії, через зелені коридори, також особи, які постраждали від воєнних злочинів рф в Україні — зокрема від сексуального та будь-яких інших видів насильства.
«У світовій практиці щодо цивільного населення, яке проживає або існує в умовах воєнного конфлікту, пожинає наслідки будь-якої війни, застосовується офіційний термін survivers — врятовані. Тобто це люди, які вижили під час війни, врятувалися. Цією назвою ми хотіли підкреслити: люди не обмежені в питаннях, з яких вони потребують допомоги і хочуть звернутися до Центрів», — зазначила Ольга Стефанішина в інтерв'ю NV.
У Центрах допомоги врятованим надають безкоштовну комплексну юридичну, психологічну допомогу, інформують щодо отримання медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат. Всі послуги є конфіденційними.
У майбутньому такі Центри з’являться й у інших містах України. Наступний відкриється незабаром у місті Чернівці. За словами віце-прем'єрки, розглядаються також можливості відкриття таких Центрів за кордоном, у країнах, де перебуває значна кількість вимушених переселенців з України.
Нагадаємо, 27 грудня 2023 року Кабінет міністрів відповідною постановою продовжив соціальні виплати, зокрема і допомогу для ВПО.