Громадянське суспільство в особах: голова фонду 100% Життя розповів, чому допомагає людям з ВІЛ, та назвав найбільші досягнення

26 грудня 2021, 07:04
NV Преміум

Дмитро Шерембей, голова благодійної організації 100 %  Життя, що бореться за права людей з ВІЛ, відповідає на п’ять запитань НВ.

— На кого і як саме впливає ваша діяльність?

— Існує три категорії впливу. Перша — люди, які живуть із вірусом імунодефіциту в Україні, їх приблизно 240 тис. Тому що ми надаємо безкоштовні послуги у середньому 160−240 тис. українців на рік. Також це впливає на їхнє оточення — ще до мільйона людей.

Відео дня

Другий блок впливу — населення України загалом. Тому що ми будуємо ще й толерантне суспільство. Суспільство, в якому домінують добрі, позитивні та гнучкі цінності стосовно людей поряд.

І третє: ми є одним із найбільших фондів, що технічно допомагають реформі охорони здоров’я в Україні. Ми робимо це багато років поспіль і робитимемо ще багато років. По суті, всі українці, які сьогодні відчувають процеси змін у системі охорони здоров’я, є позитивним продуктом нашої роботи.

— Навіщо вам це треба?

— 23 роки тому в мене було три смертельні захворювання: туберкульоз, гепатит та вірус імунодефіциту. Тоді лікар сказав, що я проживу два місяці. І я відповів, що не йому вирішувати, скільки мені жити. Сьогодні ми допомагаємо тій лікарні — технічно, ліками та всім іншим. Той вибір та той досвід визначили наступні 20 років мого існування. Тоді моє завдання звучало так: «Треба вижити!» І коли мені це вдалося, виявилося: навколо мене живе багато людей з таким самим завданням. Такі самі люди, як я, об'єдналися і створили великий фонд, який сьогодні існує і приносить користь. І це насправді великий успіх, коли доб­ро стає професійною діяльністю.

Укрінформ
Фото: Укрінформ

— Ваше найбільше досягнення в цій сфері?

— Це сам фонд 100 % Життя, який об'єднує понад 16 тис. людей в Україні: неймовірних активістів і талановитих професіоналів. Він є найбільшим фінансовим неурядовим фондом в Україні, що рятує сотні тисяч життів. Але якщо по‑людськи, морально для мене важливо, що люди отримали можливість жити. Статистика тих, хто вижив, для мене є нагородою.

— Назвіть випадок із вашої діяльності, що найбільше запам’ятався?

— Це постреволюційні перемовини в Кабміні. Тоді був дефіцит ресурсів, непроста гуманітарна ситуація, війна, і грошей ні на що не було. Загальне політичне середовище давало зрозуміти, що уряд не виділить ресурсів на охорону здоров’я взагалі. Напередодні зустрічі було припущення, що нам додатково виділять 200−300 млн грн — це був оптимістичний сценарій. Але вийшли ми із сумою більш як 2 млрд грн. Тобто наш успіх у тих перемовинах визначив, що вперше в Україні програми лікування було профінансовано більше ніж на 90 %. А з погляду статистики — це мільйони життів.

— Як можна долучитися до вашого проєкту?

— Ми керуємо всім у мобільному додатку. Людина може його завантажити, зареєструватися, подати свою заявку, пройти процес волонтерства та стати членом нашої організації, впливати на її управління. У кожному місті є офіційні представництва, і вони потребують людей, які можуть допомагати.

Ми дуже великий фонд і працюємо з великими грантовими системами у світі. Ми не займаємося збиранням ресурсів громадян України — ми залучаємо ресурси в Україну з-за кордону. У середньому на рік ми можемо залучати до 1 млрд, який потім перетворюється на техніку в лікарнях, на тести або ліки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

А для нас дуже важливою є підтримка будь-якої людини у процесах протистояння громадянського сектору, наприклад, неякісній політиці в Україні. Ми проводимо акції, впливаємо на Кабмін та Верховну Раду, тому навіть проста участь людей у наших кампаніях щодо впливу на нову політику теж дуже важлива.

CV

Дмитро Шерембей

Народився в Чернігові і через вживання наркотиків юнацькі роки провів за ґратами, де зайнявся розвитком християнського руху. 2001-го почав правозахисну діяльність, заснував Всеукраїнську мережу ЛЖВ (тепер — фонд 100 % Життя), а 2002-го одним із перших в Україні почав приймати антиретровірус­ну терапію. Пізніше був членом Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при президенті, членом Ради громадського конт­ролю НАБУ, замголови Нац­ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу.

Ця публікація створена NV за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу НВ — № 48 від 23 грудня 2021 року

Показати ще новини
Радіо NV
X