Варварин день. Заборони і традиції свята
17 грудня православні віруючі відзначають День святої великомучениці Варвари, яка вважається покровителькою жінок.
Історія свята така: у третьому столітті в місті Іліополі в родині багатого і знатного язичника народилася дівчинка. Назвали її Варварою. Мати дівчинки померла рано, і її вихованням займався батько, якого звали Діоскор. Коли дівчина подорослішала, вона прийняла християнську віру, що дуже не сподобалося її батькові. Він довго намагався її відрадити, а коли це не вийшло, стратив свою дочку.
Варвара стала однією з відомих шанованих святих незабаром після хрещення Русі.
День святої Варвари: традиції
Православні віруючі просять Варвару про захист від раптової смерті, позбавлення від хвороб і пом’якшення батьківського гніву. Молитву Варварі читають під час страшних гроз і блискавок.
Варвару вважають своєю покровителькою будівельники, шахтарі і ремісники. У той же час, дівчатам в день Святої Варвари дозволялося лише шити і вишивати.
Варвару особливо шанували вагітні жінки. Вважалося, що свята допомагає при важких пологах.
На день Святої Варвари віруючі пекли пироги з маком. Пирогами часто пригощали домашніх тварин, щоб краще плодилися. В Україні на Святої Варвари, крім того, варили кутю, узвар або компот.
Варварин день: прикмети
Вважалося, що якщо в ніч на Варвари небо чисте — слід чекати холодів. Якщо на День Варвари тепло — можна чекати хорошого врожаю. Якщо дим з труби в Варварин день стелився по низу, можна чекати потепління. Люті заморозки на Варвари — до довгої та холодної зими.

День святої Варвари: що не можна робити
У день Святої Варвари для жінок вважалося гріхом прати, білити і місити глину, а також займатися іншими ремеслами. Дозволялося вишивати і ткати.
На Варварин день у жінок було прийнято йти по воду добре одягненими і зачесаними. На цій воді потім варили особливі каші або кутю.