Шавуот. Історія і традиції свята
Свято Шавуот відзначають на 50-й день після Песаха, свята на згадку про Вихід євреїв з Єгипту.
Шавуот відзначають щорічно 6-го числа єврейського місяця Сиван. У 2021 році віруючі євреї почнуть відзначати свято з вечора 16 травня і будуть святкувати до вечора вівторка, 18 травня.
Шавуот: історія свята
Назва Шавуот, яка дана цьому святу в Торі, буквально означає «тижні» і це обумовлено тим, що його відзначають після відліку семи тижнів, починаючи з другого дня Песаха. У Талмуді також використовується назва Ацерет («завершальне свято»). Шавуот відзначають на честь важливої події - Синайського одкровення. В цей день в 2488 році єврейський народ отримав від Бога Тору і Десять заповідей, а сталося це на горі Синв. За єврейською традицією вважається, що Тора була записана Мойсеєм безпосередньо з вуст Бога. Ідея свята — звільнення від рабства і усвідомлення духовної свободи.

Шавуот: традиції свята
До свята євреї прикрашають синагогу спеціально підготовленою зеленню, виносять сувій Тори, читають розповіді про те, як вона була дарована, а також текст Десяти заповідей. Шавуот також означає початок нового сезону року. Він святкувався на початку сезону жнив пшениці. Інше значення свята — день народження і річниця смерті царя Давида, тому в деяких громадах запалюють 150 свічок — за кількістю складених царем Псалмів.