Успенський піст. Дати, календар харчування і правильний вихід з посту
Успенський піст в серпні 2021 проходить з 14 по 27 серпня. З 28 серпня можна вживати в їжу будь-які продукти. У цей період проходять два Спаси — Медовий і Яблучний.
Православний Успенський піст проходить в серпні. Це один з найкоротших постів: він триває два тижні - з Медового спаса до дня Успіння Богородиці.
Успенський піст 2021: дати
Коли починається Успенський піст? Його дати незмінні - він починається 14 серпня. Закінчується Успенський піст 27 серпня — вже 28 числа віруючі можуть вживати будь-які страви. 14 серпня — свято Медового Спаса. 28 серпня — свято Успіння Пресвятої Богородиці.
Успенський піст: що можна їсти
Цей піст вважається одним з найбільш строгих. Виключаються продукти тваринного походження: м’ясо, птиця, яйця, молочні продукти. Чи можна рибу в цей період? Так, але тільки в Свято Преображення Господнього, він же Яблучний спас — 19 серпня.
По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується вживання лише сирих рослинних продуктів, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер — гарячі страви без олії, а у вихідні можна вжити рослинні масла і вино. Вони також дозволені 19 серпня, на Яблучний спас.

Успенський піст 2021: харчування по днях
14 серпня — Початок посту. Можна вживати гарячу їжу без олії. Свято Маковія, тому дозволяється їсти мед і макові булочки «маковійчики».
15 серпня — неділя: гаряча їжа з маслом, також можна виною
16 серпня — понеділок — сухоядіння (хліб, вода, сіль, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи, мед).
17 серпня — можна їсти супи, каші, варену і печену картоплю, тушковані і печені овочі, гриби без масла
18 серпня — гаряча їжа з олією. Дозволяється варена рослинна їжа, в тому числі і з додаванням олії: супи, каші, картопля (смажена, варена, печена) тушковані і печені овочі, гриби, хліб.
19 серпня — свято Преображення Господнього. У цей день дозволено вживати рибу і морепродукти. Можна також їсти яблука і виноград. Особливо популярні в цей день яблука в меду.

20 серпня — запасіться овочами і фруктами — день сухоядіння.
21 серпня — гаряча їжа з маслом. Дозволяється варена рослинна їжа, в тому числі і з додаванням олії: супи, каші, картопля (смажена, варена, печена) тушковані і печені овочі, гриби, хліб.
22 серпня — остання неділя посту. Сьогодні дозволена варена і тушкована їжа. Але не смажена: в цей день не можна використовувати олію.
23 серпня — понеділок— сухоядіння.
24 серпня — гарячі страви без олії.
25 серпня — сухоядіння.
26 серпня — гарячі страви без олії.
27 серпня — сухоядіння. Підготовка до зняття обмежень в їжі.
28 серпня — кінець посту, можна вживати всі страви.
Свята в серпні
У серпні 2021 відзначають три Спаси. Медовий Спас (Маковія) — 14 серпня, Яблучний Спас у 2021 році відзначають 19 серпня, а Горіховий Спас — 29 серпня.
Як правильно виходити з Успенського посту
Перше і найважливіше правильно для виходу з посту — не переїдати. Організм не звик до навантажень — збільшуйте порції поступово, а ще краще перші кілька днів після закінчення Успенського посту вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. Не можна відразу включати в меню продукти, які заборонялося їсти під час посту — вводіть нежирні молочні продукти, яйця і масло в раціон поступово. Від копченостей, солінь, смажених і жирних страв, а також алкоголю слід відмовитися в 1−2 тижні після закінчення посту.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.