Святвечір у католиків. Історія і традиції святкового вечора

24 грудня — католицький Святвечір (Фото:Jon Tyson / Unsplash)
24 грудня за Григоріанським календарем у католиків велике свято — Святвечір, який передує католицькому Різдву 25 грудня. 2022 року святковий вечір припадає на суботу. Як святкують це робити і чого не можна робити?
Католицьке Різдво настає в ніч на 25 грудня, а ввечері 24 числа відзначають Святвечір. Його святкуватимуть більше 1,2 млрд людей у світі, а це приблизно половина всіх християн, — саме тільки людей зараховують себе до католиків та християн західного обряду. Вранці цього дня в католицьких храмах служиться меса за чином Адвента, а затемна починається меса навечір'я Різдва. Різдво і Святвечір, що передує йому, в більшості країн світу — сімейні свята, коли члени сім'ї, як далеко один від одного вони б не знаходилися щодня, збираються за одним святково накритим столом. Католицьке Різдво, а точніше Різдво християн західного обряду, яке припадає на 25 грудня, в Україні - вихідний день.
У Святвечір і Різдво існує ряд заборон.
- Оскільки це велике свято, присвячене народженню немовля Христа, в Святвечір не можна сідати за стіл в неохайному старому одязі, потрібно одягнутися ошатно. При цьому чорний жалобний колір недоречний, віруючі вважають, що він навіть може принести нещастя в недалекому майбутньому.
- 24 грудня, у Святвечір, не можна багато їсти. Обід замінюють легким перекусом.
- Не можна і скупитися у витратах на свято — це може обернутися майбутньою убогістю.
- Лаятися, сваритися, лихословити заборонено.
- Вважається, що відправившись на полювання в ліс, можна загинути, заблукавши, замерзнувши або потрапивши в пазурі дикого звіра.
- У день Різдва під забороною фізична праця, рукоділля, шиття, адже це час свята, коли належить відпочивати, проводити час з близькими, віддаватися добрим думкам.