Радуниця. Традиції поминальної неділі і вівторка
У вівторок другого тижня після Великодня, через день після Фоминої неділі, відзначається день поминання покійних, перший після свята Пасхи, — Радуниця. У 2021 році вона припадає на 11 травня.
Цей день називається Радуницею і вважається Великоднем для покійних. У 2021 році Радуниця випадає на 11 травня.
У той же час в Україні існують народні традиції поминання предків і в неділю після Великодня — цей день називають «гробки». У 2021 року вони припадають на 9 травня. Цієї неділі люди відправляються на могили рідних, що відійшли в інший світ.
Радуниця: історія свята
Етимологічно слово радониця сходить до слів рід і радість, причому, особливе місце Радуниці в річному колі церковних свят — відразу після Світлого пасхального тижня — зобов’язує християн не сумувати з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх входженню в інше життя — життя вічне.
Радуниця: традиції
Саме на Радуницю існує звичай святкування Пасхи на могилах покійних, куди приносять фарбовані яйця, випічку, цукерки та інші пасхальні страви, де звершується поминальна трапеза і частина страв віддається бідним на помин душі.

На Радуницю бажано покликати священика на могилу до своїх родичів, щоб він відслужив літію. У ці дні за своїх рідних прийнято подавати милостиню, і робити добрі справи.
Радуниця: що не можна робити
На Радуницю заборонено вінчатися. У вівторки і четверги — напередодні пісних днів — обряд вінчання не здійснюється.
Радуниця: прикмети і приказки
- На Радуницю до обіду орють, в обід плачуть, а ввечері скачуть (танцюють).
- Не почастуєш честь-честю покійного батька при Радуниці - самого на тому світі ніхто не згадає, не пригостить, не порадує.
- Якщо у вівторок на Радуницю дощ, то говорили: «Божа Мати коромислом буде воду носити».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life