Прощена неділя: коли відзначається свято, що можна і не можна робити в цей день
14 березня православні християни відзначають Прощену неділю або Тиждень Сиропусний, Тиждень про Адамове вигнання. За традицією цього дня прийнято просити один в одного пробачення.
В останній день перед початком Великого посту православні християни звертаються до рідних і близьких з проханням пробачити їх за всі образи, які вони могли заподіяти. Це робиться для того, щоб гідно зустріти найдовший пост у році, а за ним і Великдень.

Звичай пов’язують зі способом життя ранніх єгипетських ченців. Вони йшли з монастиря і розходилися пустелею на всі 40 днів посту. До Великодня поверталися не всі: хтось гинув від диких звірів, хтось від голоду або спраги. Тому монахи прощалися одне з одним, як перед смертю.
У народних традиціях цей день був завершенням Масляного тижня, але всі святкування проводилися у більш спокійній манері. Згадували померлих, відвідували кладовища. У Прощену неділю топили баню, а головною подією було спалювання опудала Масляної.
Що не можна робити в Прощену неділю
Як і інші важливі релігійні дати, 14 березня слід провести в побожному стані духу, приділити час близьким, щоб не розтратити день на побутові справи:
Не можна відмовляти у допомозі, якщо послуга посильна для вас.
Зневіра — тяжкий гріх, особливо у такий світлий день.
Намагайтеся утриматися від конфліктів і знайти спосіб спокійно вирішити ситуацію.
Не можна витрачати весь день на роботу, особливо пов’язану з важкою фізичною працею. Знайдіть час, щоб побути наодинці з собою і своїми думками.
Не можна їсти м’ясні продукти, але молочні дозволені.
Не слід лихословити.
Забороняється цього дня думати про помсту і злитися. Потрібно пробачити всіх, хто образив вас і попросити вибачення у тих, кого ви могли образити.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life