День, коли все на паузі. Західні церкви відзначають сьогодні Благовіщення

Паоло Матіс Благовіщення (Фото:Paolo de Matteis — Благовіщення / Wikimedia)
У цей день згадується візит архангела Гавриїла до Діви Марії, під час якого він повідомив їй, що вона стане матір'ю Ісуса.
У західній традиції за григоріанським календарем свято відзначається 25 березня, але в східному християнстві, яке дотримується юліанського календаря, — 7 квітня. Ці дні відзначаються рівно на 9 місяців раніше, ніж Різдво.
Католики вважають Благовіщення, або День Леді, головним Богородичним святом, а в православні віряни — одним із восьми Великих свят Господніх. Однак це не таке масштабне і веселе свято, як Різдво або Великдень, день Благовіщення більше підходить для спокою, роздумів і тихих сімейних посиденьок. У цей день не можна нічого робити, вважається, що навіть грішники в пеклі на Благовіщення відпочивають. Тому повір'я свідчать, що в день, на який випало свято (у цьому році - середа), не можна починати нових серйозних справ увесь рік.
Більше про прикмети свята читайте за посиланням.
Хоча Благовіщення завжди попадає на Великий піст, його умови трохи послаблюються в зв’язку зі святом. Винятки поширюються на рибні страви.