День святого Дмитра. Історія і традиції свята
8 листопада православні віруючі відзначають День Святого Дмитра Солунського. Він був християнським проповідником і займався навчанням людей вірі.
Дмитро служив проконсулом Фессалонік за часів імператора Діоклетіана. Коли римський імператор дізнався про таємну християнську діяльність Солунського, він велів відправити його в темницю, а потім стратити. Його вбили списами, а потім кинули тіло на розтерзання диким тваринам. Страта відбулася 8 листопада.
Субота перед Дмитровим днем називається батьківською поминальною суботою. У цей день люди обов’язково згадували всіх померлих родичів, ходили на службу і кладовище. У народі кажуть, що святий Дмитро приносить зиму з собою, тобто закінчує сільськогосподарський рік.
Що не можна робити в Дмитрів день
- Головне правило — не можна забувати про покійних родичів. Їм потрібно замовити службу в церкві, навідатися на цвинтарі, а також влаштувати поминальну вечерю. Крім того, їм ще й залишають на ніч воду і чистий рушник, щоб душа могла напитися або помитися.
- Не можна виконувати роботу по господарству і займатися важкою працею.
- Не можна подавати обід до настання темряви. Від кожної страви прийнято відкладати по ложці в окремий посуд і залишати під іконою, щоб душі родичів могли спробувати частування.

У народі цей день означав кінець шлюбного сезону. Тільки до цього дня можна було засилати сватів, адже потім приходила черга Різдвяного поста. 8 листопада вже не можна було домовлятися про весілля або вінчання.
Що прийнято робити на Дмитрів день
- Як би дивно це не звучало, але традиційно в цей день п’ють пиво. Раніше говорили, що «У Дмитрів день і горобець під кущем пиво варить».
- На це свято було прийнято заготовлювати їжу і частування для птахів. Пращури вірили, що в їх образах духи померлих прилітають на могили.
- Також у цей день вітають чоловіків на ім'я Дмитро з іменинами.
- Прийнято молитися святому і просити його про зцілення і лікування від захворювань (особливо пов’язаних з очима).