День пам’яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Головні заборони, традиції та прикмети свята

День пам’яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського (Фото:zatletic / depositphotos)
Святий Григорій Богослов — небесний покровитель учених та місіонерів. Святий був сином Григорія та Нонни, яка ще до народження сина обіцяла присвятити його Богу і доклала всіх старань, щоб схилити його волю на служіння Господу.
Святитель Григорій вів строгий подвижницький спосіб життя: ходив босими ногами, мав лише один застарілий одяг, спав на голій землі або на ложі з деревних гілок під прикриттям рубища, вживав лише хліб, овочі, воду та оцет. За свої богословські твори св. Григорій отримав від Церкви почесне найменування Богослова і вселенського вчителя, а за здатність проникати думкою до найглибших таємниць віри Церква в одній із молитв називає його розумом найвищим.
Що не можна робити 7 лютого
- У День пам'яті святителя Григорія Богослова, згідно з традиціями, не можна виносити сміття та золу, бо разом із ними можуть піти і щастя.
- Не можна лихословити і виявляти агресію.
- Щоб не залишитися без грошей, не вихвалялися своїми грошима перед іншими.
- Скаржитися на своє здоров'я теж під забороною, тому що це може спричинити більше хвороб.
- Ще однією забороною за старих часів було миття посуду у когось у гостях. Після застілля сусіди не поспішали допомагати господині все вимити, бо боялися, що це зашкодить як господарям, так і ним самим, а також можуть розпочатися сварки з мешканцями цього будинку.
Традиції на День пам'яті святителя Григорія Богослова
- У Григор'єв день прийнято робити добрі справи, причому не на показ, не хваляючись, а від щирого серця.
- Також у це свято згадують чужі добрі вчинки та тих, хто їх здійснив.
- Торговці носять із собою припасований заздалегідь заговорений шматочок цукру. Вважається, що це обіцяє успіх у комерції.
Прикмети у Григор'єв день
Народне свято Григор'єв день вважається одним із тих, які пророкують погоду не лише на поточний рік, а й на наступний. Погода зранку та до обіду передбачає, якою буде перша половина майбутньої зими, а з обіду до ночі – чого чекати у другій половині.
- Якщо випав сніг, наступна зима прийде пізно.
- Якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде ранньою.
- Синиця співає – до швидких морозів.
- Квіти, подаровані жінці 7 лютого, приносять щастя.
- Потрібно бути обережним зі словами. Сказане цього дня здійснюється.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life