День святої Ольги. Суть і історія свята на честь київської княгині

Свята Ольга, ескіз розпису собору Св. Володимира в Києві (Фото:Нестеров Михайло Васильович, 1892)
24 липня православні християни згадують святу Ольгу — княгиню київську, яку шанують, як рівноапостольну.
У неділю, 24-го липня, Православна церква відзначає день пам’яті святої Ольги (княгині київської). У цей день прийнято вітати усіх, хто носить ім'я Ольга, а в храмах святу згадують на літургії.
Княгиня Ольга відома своєю помстою деревлянам за вбивство свого чоловіка князя Ігоря. Про цю легендарну подію розповідає Повість временних літ.
Пошана, з якою віруючі відносяться до Ольги, не випадкова — вона першою з усіх правителів Русі прийняла хрещення, тоді як всі, хто її оточував, включаючи власного сина Святослава, залишалися язичниками. Згідно Повісті временних літ, хрещення Ольги відбулося у 955 році в Константинополі, однак точних історичних свідчень не збереглося і більшість фахівців вважають правильною датою 957 рік.

Після смерті Ольги в 969 році, відбулося набуття її мощей, а в 1547 році її зарахували до лику святих рівноапостольних. Рівноапостольними називають тих святих, які особливо прославилися поширенням Євангелія і християнства. Такої високої шани досягли всього шість жінок за всю християнську історію.
Прийнято вважати, що свята Ольга особливо піклується про вдів і тих, хто тільки починає знайомство з Церквою.
Значення імені Ольга

Саме ім'я Ольга є формою чоловічого — Олег. Найбільш ймовірно, що це запозичені скандинавські імена Helga та Helgi, які в перекладі з давньоскандинавської означають «святий, священний». У язичницькі часи воно також означало «присвячений богам».