День ангела Ольги. Дати та історія свята

24 відзначають день ангела Ольги (Фото:Сергій Кириллов. «Княгиня Ольга (Хрещення)». Перша частина трилогії «Свята Русь» \ Вікіпедія)
24 липня в Україні відзначають день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги. На честь свята дівчат, яких так звуть, вітають з іменинами.
Ім'я Ольга має скандинавське (варязьке) походження. Це слов’янська адаптація імені Хельга (Хельгла, Вольга, Алогія). воно означає «свята», «мудра», «священна», «рокова». У слов’янських мовах існує і чоловічий варіант цього імені - Олег.
Іменини Ольги: дати і історія свята
День ангела Ольги відзначають шість разів на рік. Дати припадають на всі чотири сезони: 10 лютого, 6 березня, 14 березня, 17 липня, 24 липня, 23 листопада. Кількість свят відповідає кількості жінок з цим ім'ям, які увійшли в історію християнства як святі або великомучениці.
24 липня — день рівноапостольної княгині Ольги, яку канонізували в 1547 році. Її почали вшановувати як святу раніше — ще під час правління її онука Святого Володимира. Після смерті Ольги він переніс її мощі в Десятинну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Пам’ять княгині шанують і в православні, і католики. Її вважають покровителькою матерів і вдів.

Княгиня Ольга: коротка біографія
Княгиня Ольга була дружиною київського князя Ігоря Рюриковича і матір'ю Святослава Хороброго (Завойовника). З 945 по 964 роки була княгинею київської (регентом при неповнолітньому синові). На знак помсти за смерть чоловіка знищила східнослов'янське плем’я древлян.
Вона підтримувала дружні стосунки з Візантією. Внаслідок цього вона прийняла християнство, а її хрещеним батьком став імператор Костянтин VII Багрянородний. При хрещенні вона отримала ім'я Олена.
Ольга почала будувати храми на території Русі, в тому числі і Софійський собор, а також проповідувала віру. Їй вдалося залучити багатьох слов’ян до християнства. Пізніше її справу продовжив її онук — Володимир Ясне Сонечко, який хрестив Русь у 988 році.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про прикмети та традиції цього дня. Щорічно в цей день в храмах проходить святкова служба.